Nieuwe machinefabriek Nieuwe ambulance in gebruik Verhuizing van de tekenkamers pagina 10 WF-Nieuws Enige jaren geleden was er nog een grote tekenkamer bij WF, die was gevestigd in het toenmalige hoofd kantoor. Na de gedwongen sluiting van de afdeling Nieuwbouw werd het over gebleven deel van de tekenkamer over geplaatst naar Machinefabriek II. De tekenkamer 1:10 werd op de begane grond gevestigd en de tekenkamer NBA op de eerste verdieping. Tevens werden de archieven en de lichtdrukkerij naar deze lokatie overgebracht. Nu de nieuwe Machinefabriek zijn voltooiing gaat naderen, is het tijdstip aangebroken, dat de tekenkamers weer moeten verhuizen. Want op de huidige lokatie komen namelijk de kantoren voor de bedrijfsleiding, administratie en de bazen van de Machinefabriek. Op de tweede verdieping van MF II zijn nu enige ruimten door het bouwbedrijf van WF opgeknapt en aangepast, zodat er een archiefruimte, een tekenkamer en een lichtdrukkerij zijn ontstaan. In de archiefruimte zijn inmiddels bijna honderd hoge- en ladenkasten geplaatst, die uit diverse ruimten naar boven zijn getransporteerd en, na een grondige schoonmaakbeurt door een schoonmaakbedrijf, weer met documenten en tekeningen zijn gevuld. De tekenkamers zijn nu, zoals eerder ook het geval was, samengevoegd, zodat er weer over een WF-tekenkamer gesproken kan worden. Want zeg toch eerlijk, een grote scheepswerf zonder een tekenkamer klinkt een beetje vreemd. We hopen, dat de medewerkers van de tekenkamer nu hun 'stek' gevonden hebben en een belangrijke bijdrage aan het WF-belang kunnen blijven leveren. Rob Swaneveld Al jaren beschikt Wilton-Fijenoord over een eigen ambulance. De huidige ambulance stamt al uit 1972 en is nu ongeveer twintig jaar oud. Ondanks deze vrij hoge leeftijd is de kilo meterstand van deze ziekenwagen niet zo hoog, namelijk ruim twaalfduizend kilometer. Aangezien de ambulance toch af en toe nukken begon te vertonen heeft de directie besloten een andere, jongere ambulance aan te schaffen. Veiligheid gaat immers voor alles. De nieuwe ambulance is inmiddels in gebruik genomen en WF beschikt nu over een ambulance op Mercedes- chassis, die als zodanig ook de complete keuringen heeft doorstaan. Hopelijk zal er weinig gebruik van hoeven te worden gemaakt.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 10