Nationale Open Dag Kies Techniek 1992 pagina 12 WF-Nieuws Op vrijdag 7 en zaterdag 8 februari openden ruim driehonderd Metaal- en Elektrobedrijven hun poorten voor alle belangstellenden in deze bedrijfstak. De bedoeling van deze landelijke aktie- dagen is in feite het verbeteren van het imago van de gehele bedrijfstak, voor namelijk door het onder de aandacht brengen van de vele beroeps- en opleidingsmogelijkheden binnen de bedrijven. Een landelijk aktiecentrum zorgde voor de coördinatie, radio- en televisie-reclamespots, advertenties en aktiematerialen. Reeds enkele jaren koppelt de Bedrijfs- school de traditionele Openbare Lessen aan deze landelijke manifestatie, zodat ook dit jaar op beide dagen de Bedrijfs- school in vol bedrijf was. Onder het motto 'Neem een kijkje in je eigen toekomst', was de vrijdag speciaal bestemd voor scholen. Een achttal scholen bracht per bus klassikaal een bezoek aan de Bedrijfsschool. Daarna werd een rondgang gemaakt langs de dokken met de in reparatie liggende schepen. Het waren voornamelijk basis schoolleerlingen van groep acht. Hopelijk hebben zij zodanige positieve indrukken opgedaan, dat zij in ieder geval hun schoolkeuze daarop afstemmen. Zaterdag was specifiek bestemd voor iedereen die belangstelling heeft voor technische opleidingen in het algemeen en scheepsbouwopleidingen in het bijzonder. Ouders van leerlingen, familieleden, vrienden, vriendinnen en velen die de aankondigingen in de pers gezien hadden, gaven acte de presence. Bijna iedereen maakte, aangespoord door mooi weer, gebruik van de mogelijkheid om per opstapwagen de werf te bezichtigen. In de Bedrijfsschool waren de leerlingen aan het werk, zodat iedereen een indruk kreeg van de gang van zaken in een leerlingstelselopleiding. In de bedrijfs- schoolkantine concerteerde het WF- leerlingenorkest, terwijl ook FNV en CNV met een informatiestand aanwezig waren. Toen om vier uur 's middags de aktiviteiten ten einde liepen, hadden ruim achthonderd belangstellenden de leerlingen in aktie gezien. Naast de bijna veertig schoolverlaters die al ingeschreven zijn voor het komende cursusjaar, meldde zich bovendien nog een tiental sollicitanten, zodat mede daardoor zeker van geslaagde Open Dagen gesproken kan worden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 12