WF voor eert groen milieu Bedrijfs- veryoerplan Afvalwaterzuivering WF-Nieuws pagina 13 Het wordt binnenkort verboden het afvalwater uit de dokken, rechtstreeks op het oppervlaktewater (rivier) te lozen. Alle werven in Nederland worden verplicht om dit water door een zuiveringsinstallatie te leiden, zodat het hierna betrekkelijk schoon naar de rivier afgevoerd kan worden. De ver ontreinigingen, die door de 'plant' uit het water gehaald zijn, moeten apart afgevoerd/verwerkt worden. Het grote probleem is om een installatie te vinden, die voldoet aan de gestelde eisen van Rijkswaterstaat en tevens geschikt is voor de specifieke belastingen die op een scheepswerf kunnen optreden. Daarom zijn wij al geruime tijd bezig met het testen van de diverse proef installaties (die beschikbaar gesteld zijn door leveranciers) in dok acht. Het verontreinigde water dat vrijkomt van bijvoorbeeld het onder hoge druk afspuiten van een scheepshuid, stroomt over de dokvloer naar de gaten en dan via een olie-afscheider naar de woel- kamer van de dokkelder. Hieruit wordt het vuile water door een pomp aangezogen en door de test installatie gevoerd, waarin het water gezuiverd wordt. Zo'n testinstallatie is voorzien van de nodige instrumenten om het aan gevoerde- en gezuiverde water te meten op verontreinigingen. Ook worden er 'steekmonsters' van deze waterstromen genomen en deze monsters worden in een laboratorium onderzocht. Al deze gegevens worden verzameld en uiteindelijk in een rapport verwerkt. Aan de hand van dit rapport, zal worden besloten, welke zuiveringsinstallatie geïnstalleerd gaat worden op onze werf. De navolgende proeven zijn bij WF uitgevoerd: a. cyclonage b. sedimentatie c. zandfiltratie (loopt nog) J. Aken Op initiatief van de Rotterdamse Kamer van Koophandel en Rijkswaterstaat is, samen met de Gemeente Rotterdam en de Provincie Zuid-Holland, een project van start gegaan voor het opstellen van vervoerplannen in zeventien bedrijven gebieden in Rotterdam en omliggende gemeenten. De werf Wilton-Fijenoord maakt deel uit van het bedrijvengebied Schiedam Haven. Zo'n plan heeft tot doel om binnen twee jaar het aantal autokilometers in het woon-werkverkeer met tenminste twintig procent te verminderen. Daarmee kunnen we een belangrijke bijdrage leveren aan het verminderen van het file probleem in en rond ons gebied en zeker niet in de laatste plaats, aan een schoner milieu. Tevens zal het binnen afzienbare tijd verplicht worden gesteld dat de bedrijven over een vervoerplan beschikken. Voor begeleiding van het vervoerplan is door bovengenoemde instanties een extern bureau ingeschakeld, namelijk TC en O (Traffic Consultancy and Organization). Om de mogelijkheden en kansen van alternatieven in het woon-werkverkeer te kunnen inschatten, wordt door middel van een enquête een inventarisatie gemaakt van de huidige reiswijze en van de wensen en suggesties terzake. Hiervoor zullen binnenkort alle WF-medewerkers het door TC en O ontworpen enquête-formulier ontvangen. De persoonlijke gegevens zullen door het bureau TC en O vertrouwelijk worden behandeld en uitsluitend dienen voor het opstellen van het vervoerplan met de daarop gebaseerde vrijblijvende persoonlijke reisadviezen voor iedere medewerker. Elk persoonlijk reisadvies gaat uit van uw eigen situatie en uw wensen en speelt in op de vervoers mogelijkheden die er zijn of binnenkort zullen komen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 13