Vrijetijdsstrijd pagina 18 WF-Nieuws Rijdende Artillerie wordt alleen gesproken over de Morris en de Carden Loyd pantserwagens. De Wilton-Fijenoord pantserwagen is door de Duitsers buitgemaakt en heeft mogelijk gedurende de oorlogsjaren in een museum gestaan. In april 1945 is hij toch weer in gebruik genomen, waar schijnlijk nog steeds zonder bewapening. Na de capitulatie werd hij gevonden op de binnenplaats van de Rijkskanselarij in Berlijn. Daarna zal hij ongetwijfeld met al het ander schroot zijn opgeruimd. Bronnen: Centraal Archieven Depot Ministerie van Defensie Personeelsblad Wilton-Fijenoord A photohistory of Armoured Cars in two World Wars, George Fotry IQ' ,wj De tennisvereniging en de klaverjasclub van Wilton-Fijenoord vonden elkaar voor het eerst aan de klaverjastafel op 12 december 1991. Een idee van beide verenigingen dat fantastisch aansloeg, gezien de belang stelling aan beide zijden. Als een soort ex-klaverjasser was het voor mij even wennen om weer in het ritme te komen en de acht kaarten in de hand met wel Boer/Nel of Aas/Tien op de juiste waarde te schatten, maar het is frappant hoe snel je, na zeker tien jaar, weer op dreef raakt en bevangen wordt door het snelle en flitsende spelletje. Klaverjassers zijn gezellige mensen heb ik ervaren, wat ook blijkt uit de geestige opmerkingen tijdens het spelen. Ook sportief, want nat gaan of een pit halen wordt in alle gemoedsrust geaccepteerd. De tegenstand van de tennissers bleek de eerste maal groter te zijn dan werd verwacht en de eerste tweekamp werd afgesloten met een winst van twee duizend punten voor de tennissers. Een 'incident' en 'beginnersgeluk' zoals dit door de klaverjassers werd aan geduid. Prompt werd natuurlijk een revanche voorgesteld en op 27 februari 1992 zaten we weer bij elkaar in het clubhuis. Ook op deze avond werd er stevig en zeer gezellig gekaart in drie ronden, alles prima georganiseerd door de klaverjasclub. Helaas moesten de club- kaarters weer hun meerdere erkennen in de tennissers maar ditmaal met een minimaal verschil van krap vierhonderd vijftig punten, wat neer komt op slechts twee meer hangspelletjes. Voor de clubkaarters of anderhalve pit voor de tennissers niet veel op een totaal van zo'n zestig spellen. Toch onze complimenten aan de klaver jasclub die voor beide avonden een prachtige prijzentafel ter beschikking had met voor elke deelnemer een prijs. Zo werd de tweekamp een twee eenheid. Bedankt klaverjassers voor deze gezellige avonden en een pluim aan jullie voorzitter voor de prima organisatie. Piet Bekius

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 18