Silver Express m.s. 'Koningin Beatrix' pagina 2 WF-Nieuws De 'Silver Express' is uitgerust met een zware laadboom, hijsvermogen honderdnegentig ton. Kennelijk stak deze verder boven het schip uit dan de kapitein had gedacht, want ergens in de USA is een brug aan de onderzijde als een sardientjesblik open geritst. Na dit voorval stond de boom twintig centimeter krom. In de USA, zo vertelde de reder, zag men geen kans dit weer recht te krijgen. Wij dachten daar anders over. In overleg met onze staalmensen, Bureau Veritas en de inspecteur werd besloten de boom op drie lokaties door te snijden, de vier stukken in malplaten te leggen en na de laskanten te hebben voorbewerkt, weer aan elkaar te lassen. Een en ander was niet eenvoudig daar het eigen gewicht van de boom drieënveertig ton was. Desalniettemin is de boom weer naar volle tevredenheid van de reder teruggeplaatst. Nadat de passagiers en vrachtwagens op de Harwich Terminal te Hoek van Holland waren afgezet, voer het schip de rivier op met bestemming WF, dok vier. Nadat het schip drooggezet was, werd er een 'onderwaterschip'-inspektie uitgevoerd door de diverse classificatie bureaus. Alles bleek in orde te zijn, zodat het passagierscertificaat verlengd kon worden. Tevens werd van deze gelegenheid gebruik gemaakt om enige nood zakelijke reparaties uit te voeren, onder andere het nazien van enkele buiten boord-afsluiters. Tevens werden een paar overbodig geworden vlotkranen, vlotladders en zwemvestkasten op dek negen verwijderd. Enige roestplekken op de romp werden gebikt en geschilderd. Aan het eind van de middag waren deze werkzaamheden voltooid. Aan het begin van de avond werd begonnen met het uitdokken van het schip, waarna zij weer de rivier afvoer en in Hoek van Holland afmeerde om de volgende morgen haar dienst naar Harwich te hervatten. J. Aken KONINGIN BEATRIX

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 2