I 11mimiii m.s. 'Stena Britannica' IKSIIIIII h SUM 'm&ms- -V y WF-Nieuws pagina 5 *tsf J E N O O R D Y Af Het was de bedoeling van de reder, om het schip twee dagen uit de vaart te nemen voor het verrichten van die werkzaamheden, die nodig waren voor het verlengen van het passagiers certificaat. Tevens zou van die gelegen heid gebruik worden gemaakt om 'enige onderhoudswerkzaamheden' uit te voeren tijdens de ligperiode aan de werf (13 tot 15 januari 1992). Op vrijdag 10 januari belde de reder op met de vraag of WF een dok beschik baar had, want er bleken moeilijkheden te zijn met de SB stabiliser. Na enig schuiven met het dok programma kon dok acht vrijgemaakt worden. 's Maandags om circa tien uur 's avonds lag het schip in het dok en kon met de werkzaamheden worden begonnen. De SB stabiliser werd gerepareerd en tevens werd uit voorzorg ook de bakboordstabiliser meegenomen. Verder werd er gewerkt aan: - beide olieverdeelkasten van de verstelbare schroeven - diverse zeewaterleidingen - hulpketel werd onderworpen aan een onderhoudsbeurt en diverse staal- werkzaam heden werden verricht. In de loop van woensdagochtend werd er water in het dok gelaten en het schip in het midden van het dok afgemeerd. Dit werd gedaan voor het uitvoeren van een 'slingerproef'. De hiervoor benodigde testgewichten (totaal honderd ton) werden van de wal op het cardeck van het schip getransporteerd. Alle tanks werden geïnspecteerd en indien nodig leeggepompt, afgewerkte olie werd uit de sludgetanks gepompt en afgegeven aan een olielichter. Hierna kon de 'slingerproef' uitgevoerd worden. Het is een heel karwei om de gewichten (met behulp van vork heftrucks) van BB naar SB en vice versa te brengen. Na iedere verplaatsing van de gewichten werd, door middel van de opgehangen slingers, de hellingshoek van het schip gemeten. Het behoeft geen betoog, dat wij het grootste deel van de dag hiermee bezig waren. 's Avonds om half elf was de laatste meting verricht en nu was het zaak om de gewichten zo snel mogelijk van boord te krijgen. Vorkheftrucks brachten de test gewichten naar de achterklep van het schip, vanwaar deze gewichten door twee kranen van de klep naar de wal werden gedraaid. Om half twaalf was het schip voor WF gereed en verliet zij het dok om naar Hoek van Holland te varen, waar de passagiers al ongeduldig op haar stonden te wachten. J. Aken Onderstaande medewerkers hebben het dienstverband beëindigd. A. Z. Boehle C. A. Broekhuyse Th. A. van de Drift A. M. Vleugel F. M. Weber ketelmaker wachtcommandant machine metaalbewerker afdelingschef FEZ onderhoudsbankwerker per 31-01-1992 per 29-02-1992 per 29-02-1992 per 29-02-1992 per 29-02-1992

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 5