Marketing bij WF-Nieuws pagina 6 WF-Nieuws •«-«». i* ANArKEA Hr«A nElPAlEy r Wellicht voor velen nog steeds een vaag begrip: de Afdeling Marketing. Kreten zoals 'promising department' dragen nu eenmaal ook niet echt bij tot verduidelijking. Toen mij dan ook gevraagd werd hierover een stukje te schrijven, had ik ook geen moeite hierop ja te zeggen. Wat betekent marketing allereerst? Marketing betekent eigenlijk: 'het ter markt brengen' maar ook wel 'de verzameling van menselijke activiteiten die zijn gericht op het bevorderen en tot standbrengen van ruiltransacties', zeg uitwisseling van geld, goederen of arbeid. Een bedrijf als WF is voor zijn inkomsten geheel afhankelijk van rederijen over de gehele wereld. Wij bieden hun onze diensten aan. Om dit te kunnen doen, is het elkaar kennen en het wederzijds vertrouwen heel belangrijk. De contacten spelen dan ook een hoofdrol in een relatie met een rederij. Door de steeds fellere concurrentie, is de strijd om 'de klant' alleen maar toegenomen. Het begrip 'marketing' is echter niet alleen van toepassing voor een bepaalde afdeling binnen ons bedrijf, maar het behoort eigenlijk centraal te staan voor de gehele werf, met als doel stelling: de klant. Ons streven dient erop gericht te zijn zoveel mogelijk aan zijn wensen tegemoet te komen. Zoals u zult begrijpen, is de relatie met rederijen daarom uitermate belangrijk. Om tot zaken te kunnen komen, moeten m de werf en de rederij elkaar kennen. Om onze naamsbekendheid te verstevigen, reizen wij de wereld af om relaties op te bouwen. Hierbij worden wij op veel plaatsen veelal ondersteund door lokale agentschappen. Tevens worden op deze reizen zoveel mogelijk gegevens verzameld die het leggen van contacten in een later stadium moeten vereenvoudigen. Als resultaat van deze bezoeken ontvangen wij aanvragen voor reparaties, die op de afdeling Begrotingen worden uitgewerkt tot passende offertes. Het opvolgen van deze offertes en het boeken van reparatie-opdrachten ligt vervolgens weer bij de afdeling Marketing. Eigenlijk moetje spreken van een marketing-verkoop afdeling. Om de zaak overzichtelijk te houden, is de wereld opgesplitst in drie deel markten, zogenaamde 'area's'. Per area is een areamanager aangesteld. Dit zijn achtereenvolgens de heren H. K. König, Azië en Amerika, J. H. van Leuven, Engeland en Griekenland en P. C. Sachs, rest van Europa. De area manager legt en onderhoudt de contacten in zijn gebied en verzorgt tevens de verkoop daarbinnen. Alle aanvragen, boekingen, adressen bestanden enzovoort worden administratief verwerkt door de heer P. van Gent. Het inspelen op marktontwikkelingen blijft van cruciaal belang. Zaken zoals prijsniveau, kwaliteit en doelmatigheid bepalen onze concurrentiepositie. Weinig aanbod van reparatieschepen kan het prijsniveau danig onder druk zetten. Maar dankzij een verhoogde doelmatigheid van de uitvoering, kan menigmaal toch een positief resultaat verkregen worden. En als uiteindelijk een rederij weer tevreden zegt 'tot de volgende keer', dan weten we dat iedereen dat stukje marketing heeft bijgedragen waar het allemaal om draait. Hoofdredacteur/ Voorzitter Redactie Commissie W. G. E. Valk Redactieleden: B. H. Baert Werktuigbouw A. J. Blommers Werkplaatsen G. N. Winters Fitters E. H. van Leeuwen Produktie J. H. van Leuven Marketing H. L. Maathuis P&O R. van Vlier Kranen Medewerker: M. van de Ree Fotografie Kopij volgend nummer: Vóór 1 mei 1992

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 6