Informatie voor oud-werknemers Nieuwe machinefabriek Een niet algemeen bekende personeelsregeling pagina 8 WF-Nieuws Zoals in de vorige uitgave van het WF-Nieuws is vermeld, behoren bij de investeringen van onze nieuwe Machinefabriek ook drie kotterbanken en wel één plaatkotterbank en twee tafelkotterbanken van het merk 'Sacem'. Woensdag 20 november jl. was het zover. De nieuwe plaatkotterbank MSP 150 CN kon in gebruik worden genomen. Deze machine is bestemd voor het grotere werk, zoals frames, fundaties, schroefassen, tussenassen, roeren, tandwielkasten enzovoort. Voor de belangstellende lezers onder u enige technische gegevens: Diameter hoofdspil 150 mm Afmetingen van de ram 350-400 mm Verplaatsingen: Horizontale verplaatsing van de ram 1.000 mm Horizontale verplaatsing van de hoofdspil 800 mm Vertikale verplaatsing van de spilkast 2.500 mm Dwarsverplaatsing van de kolom 6.000 mm De spilsnelheden en de voedingen zijn traploos regelbaar. Het netto gewicht van deze machine bedraagt 47.000 kilogram. Verder bezit deze een automatische gereedschap- klemming en is hij uitgerust met een vlakdraaisupport en een universele haakse boor- en freeskop. De ram is uitgevoerd met een hydraulisch/elektronisch systeem, dat de doorbuiging tengevolge van verplaatsing en het gewicht van het gemonteerde toebehoren corrigeert. Het is onze overtuiging, dat we met deze machine, zowel concurrerend in tijd als kwaliteit, een goed produkt kunnen leveren. Op bijgaande foto het eerste werkstuk, dat met deze kotterbank is gemaakt. Het betreft hier de tandwielkast bestemd voor de Shell tanker 'Sidelia'. W. Kruidenier pensioen- c.q. SUM-gerechtigde leeftijd, wordt bij het beëindigen van het dienst verband een extra uitkering gedaan, waarvan de hoogte afhankelijk is van het aantal dienstjaren op 31 december 1972 en wel op de volgende wijze: vijfentwintig tot en met vijfendertig dienstjaren: vier weken salaris, zesendertig tot en met vijfenveertig dienstjaren: vijf weken salaris. In 1986 werd besloten deze extra uitkering eveneens toe te kennen aan diegenen die voldoen aan boven genoemde voorwaarden en met wie het dienstverband wegens langdurige arbeidsongeschiktheid (WAO) is beëindigd. Omdat het organisatorisch bijna onmogelijk is deze laatstgenoemde oud werknemers te bereiken, kunnen de personen die voor deze regeling in aanmerking komen en de uitkering nog niet hebben ontvangen, contact opnemen met de afdeling Personeels zaken. Als u destijds reeds deze uitkering heeft ontvangen, behoeft u natuurlijk niet opnieuw contact op te nemen met de afdeling Personeelszaken. Bij Wilton-Fijenoord hanteren wij een aantal personeelsregelingen en één daarvan is alleen van kracht voor een bepaalde groep (ex-)personeelsleden, maar is niet algemeen bekend bij die groep collega's. Het betreft een regeling voor werk nemers die op 31 december 1972 in dienst waren en toen reeds vijfentwintig of meer dienstjaren hadden; met andere woorden, vóór 1 januari 1948 in dienst zijn getreden bij WF. Een andere voor waarde, waaraan men moet voldoen om voor deze regeling in aanmerking te komen, is dat men werkzaam moet zijn geweest tot het einde van het dienst verband in een zogenaamde hand arbeidersfunctie (ex CAO-A). De officiële tekst van de regeling luidt als volgt: 'Einde dienstbetrekking wegens pensionering c.q. vervroegde uittreding: Aan de werknemers die een specifieke handarbeidersfunctie uitoefenen (ex CAO-A), en als zodanig onafgebroken in dienst blijven tot de

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 8