Examens 1992 - Ir Bart Wiltonprijs Samenwerking pagina 18 WF-Nieuws Voor vierentachtig jongelui - waarbij enkele meisjes - begon op maandag ochtend 13 april de afronding van de twee of drie jaar geleden gekozen bedrijfsschoolopleiding. Leerling-bankwerkers, draaiers, frezers, pijpenbewerkers, constructiebank werkers, lassers, plaatwerkers en scheepsmetaalbewerkers, startten op die ochtend met het praktijkgedeelte van het SOM-examen 1992. Ruim anderhalve week later, kon de laatste kandidaat zijn werkstuk in leveren, waarna niet alleen de betref fende leerlingen, maar ook de bedrijfs- schoolstaf en evengoed de ouders van deze leerlingen, na deze jaarlijks terug kerende zenuwslopende periode, gelukkig weer konden overgaan tot de orde van de dag. Op 19 en 20 mei werd het theoriegedeelte geëxamineerd, waarna het wachten op de uitslag, die pas eind juni bekend wordt, voor alle partijen nog een spannende periode is. Op dinsdag 28 april waren ouders, vriendinnen en vrienden van de examenkandidaten uitgenodigd om de gemaakte examenwerkstukken te komen bekijken, voor deze werden opgestuurd om te worden beoordeeld. Hoewel de Bedrijfsschool steeds moei lijker bereikbaar is, was de belang stelling bijzonder groot; jammer genoeg telt de beoordeling van ouders niet mee voor de examenuitslag. Op deze traditionele afsluitende ouder avond wordt sinds 1977 ook de winnaar van de Ir Bart Wiltonprijs bekend gemaakt. Uit zeven genomineerde kandidaten werd door de betreffende leraren Marcel Roelfs, examenkandidaat constructiebankwerken, gekozen. Op 11 juni heeft hij tijdens een excursie met de andere kandidaten naar Fokker Schiphol de prijs, bestaande uit een bedrag van vierhonderd gulden en een oorkonde, in ontvangst genomen. P. G. v. d. Geer Voor reparatie is de Koninklijke Shell een graag geziene klant aan onze werf. Namens deze maatschappij, die veilig heid hoog in het vaandel heeft, wenste de kapitein van het m/v 'Spectrum' een oefening te houden om te kunnen beoordelen wat WF te bieden heeft ingeval van een calamiteit. Op vrijdag 17 april 1992 om 11.34 uur klonk een somber geluid uit de scheepshoorn van het m.v. 'Spectrum' over Schiedam. Dit was het 'sein' voor de bemanning en het aanwezige werfpersoneel om zich te verzamelen, 'koppen' werden geteld en het schip moest worden verlaten. Direct daarop trad bij de Bedrijfsbrandweer het alarmnummer 3222 in werking en meldde de kapitein 'rookontwikkeling in de machinekamer'. Onder leiding van, op dat moment, bevelvoerder Van Kouwen, begaven de bedrijfsbrandweer en de inmiddels gewaarschuwde vrijwilligers zich met de TAS/100 ter plaatse. Voor het eerst werd tijdens een actie gelijktijdig de gewondentransportbak meegenomen. Ter plaatse gekomen voerde Van Kouwen een korte verkenning uit en liet zich door aanwezige deskundigen informeren. Uit deze verkregen gegevens bleek onder andere dat een persoon (dummy) werd vermist. Een eerste aanvalsploeg bestaande uit twee persluchtmaskerdragers, bevond zich reeds in de machinekamer. De belangrijkste taak van een eerste aanvalsploeg is het uitvoeren van levensreddende handelingen. Geïnfor meerd via hun portofoon speelden zij direct in op de situatie en gingen op zoek naar de vermiste persoon. Terwijl de aanvalsploeg de vermiste persoon had gelokaliseerd in de oilseparatieroom, de daar beginnende brand had bedwongen en zich onderweg bevond met het slachtoffer naar het dek, bevond verpleegkundige Willems zich reeds in de gewonden transportbak hangend in de kraan tussen hemel en aarde, op weg naar het ontmoetingspunt aan dek. Het sein 'brand meester' werd gegeven. G.Theuns

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 18