WILTON FIJENOORD NIEUWS m.v. Oocl Bra In dit nummer 3 maandelijks Nieuws Magazine 53ste jaargang no. 3 - september 1992 Gezien op de Werf Trunking Diploma's Leden Tweede Kamer op bezoek Jubileumviering Van harte Ideeënbuscommissie Nieuwe collega's De persoon achter Dok- en Havendienst Nieuwe leerlingen op de Bedrijfsschool Dat schepen voor een bepaalde hoeveelheid werk geboekt worden en na aankomst aan de werf wat extra werkzaamheden met zich meebrengen, is algemeen bekend. Dat dit ook wel eens heel anders kan uitpakken moge blijken uit het geval van het schip 'Oocl Bravery'. Dit schip werd begin juni gemeld met een kleine reparatie aan de stuur- machine. De rederij verwachtte ongeveer een week werk. Het kapotte onderdeel moest echter opnieuw gegoten en daarna bewerkt worden, waardoor de totale reparatieduur 14 dagen zou zijn. Aangezien het schip in november '92 een surveydokking zou moeten onder gaan, besloot de rederij dit tegelijkertijd bij Wilton-Fijenoord te laten uitvoeren. Na het schip gedokt te hebben, bleken er scheuren in het roer te zitten, hetgeen in de scheepsbouwloods en machine fabriek vakkundig werd gerepareerd. Tijdens het demonteren van de lagers van de hoofdmotor viel het onze werk nemers al op, dat deze in een zeer slechte staat verkeerden. Het oppervlak van de ashalzen en krukpennen van de krukas, alsmede het witmetaal van de lagers waren sterk gegroefd als gevolg van verontreinigingen in de smeerolie. Tevens werd een omvangrijke lekkage van koelwater naar het carter geconstateerd als gevolg van lekkage vanuit de cylinderblokken. Na diverse besprekingen met de rederij, de scheepsverzekeraars en het classificatiebureau Lloyds verkreeg Wilton-Fijenoord de opdracht om de hoofdmotor geheel te demonteren en de oorzaak van het euvel te verhelpen. Voorwaar geen sinecure, temeer als men beseft dat het totale motorgewicht circa 950 ton bedraagt en de krukas uit 2 gedeelten van 80 ton elk bestaat. Een kolfje naar de hand van onze buiten- transportploeg, die het uitnemen van beide krukasgedeelten voorbeeldig heeft uitgevoerd. Om voldoende transportweg te verkrijgen voor de krukas en de diverse motorframes werd besloten om de schoorsteen in zijn geheel los te snijden en te verwijderen. Aangezien er in ons land geen slijp- banken meer ter beschikking zijn om een krukas van deze afmetingen te slijpen, moest hiermee naar het buiten land worden uitgeweken. De werkzaamheden zijn nu zover, dat gestart kan worden met het opnieuw op hoogte stellen van de motorfundatie, ook een karwei dat met zorg moet worden uitgevoerd omdat op deze stelhouten straks 950 ton komt te rusten! Indien er besloten wordt om de hoofdmotor op zogenaamde 'gietvulling' terug te plaatsen, verwachten wij het schip medio januari '93 weer aan de eigenaar op te kunnen leveren. M. van Rijn

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 1