m.v. Otrant Frigo Van de redactie pagina 2 WF-Nieuws De vacature in de redactie, ontstaan door het vertrek van de heer A. M. Vleugel, die namens de O.R. zitting had in het team, wordt vervuld door de heer H. K. König, afdeling Marketing. De redactie heet hem van harte welkom en wenst hem veel creativiteit toe. Op 1 juni kwam de reefer-koelschip- 'Otrant Frigo' bij WF in dok 5 voor een routine dokbeurt en verschillende reparaties. Om er voor te zorgen dat de luiken waterproof zouden zijn, moesten van alle luiken de pakkingen en pakkinggoten vernieuwd worden en tevens enkele schades, ontstaan bij het laden en lossen, gerepareerd worden. Verder waren er verschillende werkzaamheden in de ruimen, op het dek, in de accommodatie en in de machinekamer. De fittersafdeling had veel werk aan het met gegalvaniseerde pijp vernieuwen van pijpleidingsystemen in de machine kamer en aan dek. De bankwerkers hadden veel verschillende werkzaam heden. Voornamelijk in de machine kamer, waaronder het vernieuwen van de luchtkoeler van de hoofdmotor. G. van Koppen Na inspectie van de voorpiek-ballast- tank bleek dat twee stringer-dekken van het voorschip tot aan het voorpiekschot, geheel vernieuwd moesten worden. Aangezien reefers een hoge dienst- snelheid moeten halen, hebben ze een scherp voorschip, waardoor een voorpiektank erg smal wordt. Hierdoor en door een temperatuur die 's middags in de tank opliep tot 35 graden was dit voor de staalgroep geen eenvoudige opgave. Desondanks verliepen de werkzaamheden voorspoedig en kon het schip zelfs één dag voor de geplande opleverdatum vertrekken om een lading vlees in Frederikshaven op te halen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 2