Stedelijk Museum Schiedam Harmonie Wilton-Fijenoord WF-Nieuws pagina 19 Herman C. A. Paradies, 1883-1966 Het Stedelijk Museum Schiedam organiseerde gedurende de maand november de tentoonstelling 'Herman Paradies', Schiedamse stadsgezichten rond 1950! Herman Paradies, van oorsprong Rotter dammer, kreeg begin jaren vijftig de opdracht om de te slopen plekjes in Schiedam visueel vastte leggen voor het nageslacht. Hij deed dit op zeer originele wijze. Aan de hand van tekeningen en aquarellen laat de kunstenaar Schiedam in de jaren vijftig zien. Vele inmiddels verdwenen plekjes, zoals delen van de Brandersbuurt herleven. Hardnekkige geruchten willen dat Paradies, na het bombardement van Rotterdam in 1940 naar Schiedam is gekomen en toen als decoratieschilder/ tekenaar bij Wilton-Fijenoord gewerkt heeft. Overschiese plein. Per dag hebben een paar honderd tastbaar gemaakte sfeer van hun stad Schiedammers genoten van de bijna rond negentienhonderdvijftig. Internationaal en muzikaal bezoek op 17 oktober Vrij onverwacht ontving de WF-Harmonie als gasten de leden van de Symphonic Bands Association of Latvia uit Riga. Dit orkest, bestaande uit vijftig beroepsmuzikanten was voor de duur van een week naar Nederland gekomen om er een aantal concerten te geven om wat geld te verdienen. De situatie in het land is ook voor dit orkest zorgwekkend, omdat het orkest met faillissement bedreigd wordt. Het gehele orkest met de twee dirigenten kost per maand ruim duizend gulden. In de vrij korte periode van voor bereiding slaagde de organisatie er in de gasten op gepaste wijze te ontvangen. Het concert begon met een klein optreden van de eigen Harmonie en na de pauze concerteerde het Letlandse orkest op grandioze wijze. Na afloop konden de concertgangers bovendien nog een dansje maken op de melodieën van de door de Letten gespeelde dansmuziek. Al met al een bijzondere, muzikale avond. Indien u ook eens kennis wilt maken met een concert van de Harmonie dan kan dat al op zaterdag 19 december aanstaande. Dit is het Kerstconcert dat gegeven wordt met medewerking van het Rijnmondkoor onder leiding van de heer C. de Haan. Plaats, het gebouw Het Trefpunt, Nieuwe Waterwegstraat 14, Schiedam. Aanvang om 20.00 uur. U bent van harte welkom.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 19