WILTON FIJENOORD NIEUWS Van de directie 3 maandelijks Nieuws Magazine 53ste jaargang no. 4 - december 1992 Tegen het einde van 1992 is het goed om het afgelopen jaar nog eens de revue te laten passeren en een blik vooruit te werpen. Al doende, moeten wij constateren dat na een aantal financieel succesvolle jaren, 1992 een erg mager jaar is geweest. Kwam in de voorgaande jaren leegloop nauwelijks voor, dit jaar zijn wij geconfronteerd met een aanzienlijke hoeveelheid leegloopuren. Dat leegloop voor een bedrijf funest is, heeft het verleden met al zijn saneringen, ook in de scheepsreparatiesector, wel bewezen. Aan de negatieve ontwikkelingen liggen vooral externe oorzaken ten grondslag, maar dit laat onverlet om ook bij ons zelf te rade te gaan. Immers vakmanschap, prijs, kwaliteit en op tijd leveren, zullen ieder voor zich eens te meer zwaar wegende factoren worden bij de beslissingen aan welke werf reparatie werkzaamheden zullen worden gegund. Er zal een zware druk komen te liggen op de organisatie en medewerkers. Efficiency en kostenbesparingen, daar waar mogelijk, zullen extra aandacht van ons allen blijven vragen. Door devaluerende valuta's in de ons omringende landen is een harde gulden ontstaan. Bedenke men dat de inkomsten van rederijen in dollars zijn, dat reparaties in Nederland en overigens ook in Duitsland in dure guldens en marken betaald moeten worden en dat werven in andere landen met een devaluerende valuta aan merkelijk goedkoper geworden zijn, dan laat zich de keuze van de rederijen niet al te moeilijk raden. Daarenboven zijn de vrachtprijzen gekelderd waardoor de inkomsten van de rederijen onder druk zijn komen te staan, hetgeen zich direct weer vertaalt in verlaging van budgetten ten behoeve van het onderhoud, het zoeken naar wegen om het hoogst noodzakelijke onderhoud zo goedkoop mogelijk te laten verrichten of uitstel van reparatie- werk. Bij dit alles worden de werven in het Westen nog eens geconfronteerd met met name Polen, waar werven voor onwaarschijnlijk lage prijzen reparaties uitvoeren. Bovendien dreigen met instemming van de EG, subsidiestromen naar de voormalige Oostduitse werven te gaan vloeien, waardoor de concurrentie zich nog verder zal verhevigen. Wij kunnen u helaas dan ook voor 1993 zeker geen al te rooskleurig beeld schetsen. Er is zwaar weer op komst. De voortekenen daartoe hebben zich al aangediend. Wij beseffen terdege, dat de boodschap die wij zo vlak voor de Feestdagen moeten brengen een somber geluid heeft. Wij kunnen en mogen echter nu en in de toekomst de realiteit op geen enkel moment uit het oog verliezen. Een lichtpuntje is dat WF door de afgelopen goede jaren zich een be trekkelijk financieel sterke positie heeft verworven, zodat een zware tegenwind niet direct gevolgen behoeft te hebben. Alleen met uw inzet, medewerking, motivatie en flexibiliteit kan Wilton- Fijenoord haar positie als reparatiewed op de internationale markt handhaven. Tenslotte wensen wij u en de uwen prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar. T. T. Jonker D. Schuurman

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 1