Collectieve ongevallen verzekering In memoriam pagina 20 WF-Nieuws Bij ons bedrijf bestaat de mogelijkheid op vrijwillige basis deel te nemen aan de collectieve ongevallenverzekering. Deze verzekering keert uit, indien de verzekerde als gevolg van een ongeval overlijdt of geheel of gedeeltelijk invalide wordt. De eventuele uitkering is geheel belastingvrij, waartegenover staat dat de premies fiscaal niet aftrekbaar zijn. Alleen verzekerd kunnen worden de werknemer c.q. werkneemster en zijn of haar echtgeno(o)t(e) of partner. De verzekering verleent dekking gedurende vierentwintig uur per dag en is wereld wijd geldig, waarbij het voor zichzelf spreekt dat bepaalde ongevallen niet gedekt zijn. Als voorbeeld noemen we letsel dat ontstaat als gevolg van misbruik van alcoholische dranken. Het minimumbedrag waarvoor men verzekerd kan worden is tienduizend gulden. De premie hiervoor bedraagt negenenvijftig cent per maand per persoon. Het maximaal te verzekeren bedrag is tweehonderdduizend gulden, dan bedraagt de premie f 11,67 per maand. Het is voor bestaande deel nemers altijd mogelijk het verzekerd bedrag tussentijds te verhogen of te verlagen. De premies kunnen laag gehouden worden omdat de hele opzet zo eenvoudig mogelijk gehouden is. Zo vervaardigt Wilton-Fijenoord zelf na aanmelding de bewijzen van deelneming en worden de verschuldigde premies maandelijks ingehouden op het salaris en centraal verrekend met de makelaar. Men kan in prinicipe aan de verzekering blijven deelnemen tot een maand na het bereiken van de vijfenzeventig-jarige leeftijd. Verzekeraars hebben echter wel de beperking gesteld dat vanaf zeventig jarige leeftijd de dekking bij overlijden maximaal vijfentwintigduizend gulden bedraagt en bij invaliditeit maximaal vijftigduizend gulden. De premie voor deze combinatie bedraagt dan f 26,25 per jaar. De incasso van premies van werk nemers is een eenvoudige zaak. Er kan gewoon inhouding op het salaris plaats vinden. Bij deelnemers echter die in de SUM zijn of een pensioenuitkering ontvangen, kan geen inhouding door het bedrijf plaatsvinden. De incasso van premies is dan dus bewerkelijker. Tijdens de reorganisatieperikelen van 1988 werd dan ook besloten de 27-09-1992 José Eulogio Rey Diaz 28-09-1992 J. Vermeiden Stellingmaker assistent bedrijfsleider 28 dienstjaren oud-werknemer, 77 jaar 37 dienstjaren In januari 1964 trad de heer Rey Diaz als bikker in dienst bij Wilton-Fijenoord. Al snel had hij, in de toen nog gecombineerde afdeling stellingmaker/ bikker, het stellingmakersvak onder de knie. Dit resulteerde in 1969 tot de aanstelling als stellingmaker en in 1976 tot eerste stellingmaker. De heer Rey Diaz stond bekend om zijn inzet en inzicht. Het helpen van mensen van een andere vakploeg was voor hem een normale zaak. Een man waarmee het prettig samenwerken was. Wij wensen mevrouw Rey Diaz en haar kinderen veel sterkte om dit verlies te kunnen dragen. A. Louis verzekering van de op dat moment deel nemende SUM-ers en gepensioneerden te beëindigen en voortaan ook de verzekering te laten vervallen van deel nemers die de SUM in gingen. Op veler verzoek heeft de directie nu besloten dat werknemers die met de SUM gaan, kunnen blijven deelnemen indien zij dat wensen. Ook ge pensioneerden en SUM-ers die tot 1988 verzekerd waren en weer willen deel nemen aan de collectieve ongevallen verzekering kunnen dit kenbaar maken. Zij dienen daartoe contact op te nemen met Miranda Roeling, afdeling Salaris administratie, toestel 3039. Werknemers die nu werkzaam zijn bij Wilton-Fijenoord en thans nog niet deelnemen aan deze collectieve ongevallenverzekering kunnen zich desgewenst ook aanmelden. J. F. van Zeist 01-10-1992 F. Blanker ketelmaker oud-werknemer, 71 jaar 32 dienstjaren 06-10-1992 H. Zwarts scheepsmetaalbewerker oud-werknemer, 75 jaar 43 dienstjaren 16-10-1992 A. M. van der Linden assistent baas oud-werknemer, 79 jaar 31 dienstjaren 21-10-1992 L. J. van Hagen transporteur oud werknemer, 85 jaar 24 dienstjaren 22-10-1992 P. Hoogendoorn scheepsmetaalbewerker oud-werknemer, 71 jaar 37 dienstjaren 23-10-1992 W. J. R. van Holwijk schilder oud-werknemer, 79 jaar 32 dienstjaren 28-10-1992 P. Kleinschmidt kraandrijver oud-werknemer, 84 jaar 36 dienstjaren 09-11-1992 M. Dural stellingmaker oud-werknemer, 62 jaar 4 dienstjaren 14-11-1992 M. Snoek pneum. metaalbewerker oud-werknemer, 74 jaar 35 dienstjaren Met leedwezen geven wij kennis van hun overlijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 20