0 m.v. 'Stena Apache' Anthea Pa m.ts. 'Geneve' pagina 4 WF-Nieuws De onfortuinlijke watersporter Tijdens het binnenlopen van de haven van Stellendam, bij het beëindigen van de laatste proefvaart van de Anthea, werd de strekdam geraakt. De schade aan het nieuwe scheepje was aanzienlijk, zo bleek later, toen ze droog stond in ons overdekte dok nummer zes. Van de bakboordschroef waren de bladen verbogen en de schroefas was krom. Tevens had ze een paar flinke deuken opgelopen in haar romp. Gedurende de reparatieperiode werd door de eigenaar opdracht gegeven voor het wijzigen van de bestaande ankerlieren. Bovendien werd het een en ander gewijzigd aan het interieur en de verlichting. Het plamuren en schilderen van het schip was een secuur en daardoor een arbeidsintensief gebeuren. J. Aken Op 23 september werd in ons overkapte dok zes het m.t.s. 'Geneve' afgemeerd. Aangezien het hoofddek tijdens de afbouw door weersomstandigheden niet de vereiste hoogwaardige dekcoating kon krijgen, hebben de bouwers van het schip (IJssel-Vliet Combinatie BV), besloten om deze werkzaamheden in ons overdekte dok uit te voeren. De firma Mühlhan had hiervoor de opdracht gekregen en moest in ruim twee weken het gehele hoofddek inclusief de ladingleidingen schoon, droog en vetvrij maken. Hierna werd de reeds aangebrachte coating opgeruwd en waar nodig ontroest en geheel opnieuw geschilderd. In dezelfde tijd werden er nog diverse kleine garantiewerkzaamheden uit gevoerd. Na afloop kon een tevreden Zwitserse eigenaar - Vinalmar SA - op 12 oktober met de 'Geneve' uit het dok vertrekken. G. B. Zijp Een vreemdeling in de haven, ook in het offshore gebeuren, namelijk een pijpen- legger met twee trommels aan boord, waar stalen pijp wordt opgespoeld en later op zee weer afgespoeld. De pijpen worden op de zeebodem gelegd en dienen voor het transport van olie of gas. De pijpen kunnen met een snelheid variërend van vijfhonderd tot duizend meter per uur afgespoeld worden, even tueel kunnen twee pijpen tegelijk uit gelegd worden. De lengtes die in een keer meegenomen kunnen worden zijn: kleinste diameter pijp 60 millimeter en een lengte van 267 kilometer. Grootste diameter 405 millimeter en een lengte van 10 kilometer. Diverse inspecties en onderhoudswerkzaamheden werden door WF uitgevoerd. J. Nederlof

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 4