m.v.'Ariake Reefer' m.v. 'Gefion' In dit nummer Bedrijfsmaatschappelijk werk WF-Nieuws pagina 5 De Japanse reefer m.v. 'Ariake Reefer' kwam op 21 oktober bij Wilton-Fijenoord in dok 4 voor een routine dokbeurt en verschillende reparaties. Bij de dokinspectie kwamen aan bakboordzijde twee huidschades boven water. Volgens het klasse-bureau was slechts de reparatie van één huidschade noodzakelijk. De inspecteur was echter zo tevreden over de kwaliteit van het geleverde werk en de snelheid waarmee Wilton-Fijenoord werkte, dat hij besloot om tevens de tweede huidschade door Wilton-Fijenoord te laten repareren. De Fittersafdeling had veel werk met het vernieuwen van de hydraulische leidingen op het hoofddek. Tevens werden de stoomleidingen in een van de brandstoftanks vernieuwd, waarvoor deze tank eerst schoon en gasvrij gemaakt moest worden. Verder waren er verschillende survey- werkzaam heden en reparaties aan de hoofdmotor, de ballast- en koel- pompen, de ketel, de ankers en kettingen en in de ruimen. Na inspectie van de voorpiektank en de kettingbak kreeg Wilton-Fijenoord opdracht voor verschillende staal- reparaties. Al deze werkzaamheden werden binnen de gestelde tijd uitgevoerd, zodat het schip op tijd kon vertrekken om citrus vruchten in Las Palmas te gaan laden. G. van Koppen Mevrouw J. A. Ploeg heeft elders een functie als bedrijfsmaatschappelijk werkster aanvaard. Op donderdag 1 oktober is mevrouw E. G. Douma als bedrijfsmaatschappelijk werkster haar werkzaamheden begonnen. Mevrouw Douma is bereikbaar via toestelnummer 3734 en heeft haar kantoor op de eerste etage MF in de G-hal (scheepsbouwloods) naast de kantoren van de afdeling Personeel Organisatie. pag. Van de directie 1 Gezien op de Werf 6 Sloop Machinefabriek I 8 Diploma-uitreiking op Bedrijfsschool 9 Jubilarissen 10 Nieuwe collega's 12 Ideeënbuscommissie 12 Nieuwe vijftonner voor Transportafdeling 13 Tentoonstellingen 1992 14 Vijfentwintig jaar geleden 15 De persoon achter 17 De EVO testte elf vorkheftrucks bij Wilton-Fijenoord 18 Harmonie Wilton-Fijenoord 19 Collectieve ongevallenverzekering 20 Op 28 september kwam de Japanse bulkcarrier m.v. 'Gefion' bij Wilton- Fijenoord in dok 3. De Mitsubishi hoofdmotor en de beide Yanmar hulpmotoren werden compleet overhaald. In de Machinefabriek bleek dat de uitlaatkleppen van de hoofdmotor ernstig gekraakt waren. Deze werden machinaal bewerkt en met een slijtvast materiaal - stelliet - opgelast. Bij opening van de hoofdlagers en krukpenlagers van de hulpmotoren bleek dat deze allemaal vervangen moesten worden. Bij de dokinspectie kreeg Wilton- Fijenoord opdracht voor de reparatie van drie huidschades. Aangezien het zogenaamde impressed- current-systeem niet goed had gefunctioneerd, waren veel lasnaden van de huid en van het roer ingeteerd. Deze werden allemaal schoongegrit en opgelast en tevens werd het impressed- current-systeem gecontroleerd en opnieuw afgesteld. De bladranden van de schroef waren zo sterk vervormd, dat de schroef naar Lips in Drunen moest voor een complete reparatie. De ketelmakers hadden een schoorsteen die gedeeltelijk vernieuwd moest worden, een ketel met diverse reparaties en een gangway die door een aanvaring zwaar beschadigd was. Deze werden in de Ketelmakerswerkplaats vakkundig gerepareerd. Verder waren er verschillende staal- reparaties, pijpwerk, pompen en compressoren die in de Machinefabriek werden overhaald en gerepareerd, een reparatie aan de stuurmachine en een compleet grit- en verfprogramma. Al deze werkzaamheden werden op een zodanige wijze uitgevoerd dat Wilton- Fijenoord er weer een tevreden klant bij heeft. G. van Koppen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 5