Diploma-uitreiking op Bedrijfsschool WF-Nieuws pagina 9 De oude fabriek uit 1927 staat nu niet meer op zijn plaats maar ligt over zijn oppervlakte uitgespreid. In totaliteit is ongeveer vijfentwintig honderd ton staal afgevoerd. Er werd gesloopt met twee machines Akerman H16 met schaar-, knip-mogelijkheid van stalen balken tot dertig centimeter; één Akerman H24 met schaar knippen tot zestig centimeter; één Akerman H12 met magneet om kleinstaal te pakken; één mobiele puinbreker. W. J. van den Berg Fase vier: sloop kleine draaierij. Fase vijf: sloop muur en oude fundatie van de muur van het schoonmaak- gebouw. Omdat de bestaande muur op de verrotte houten palen stond, was het noodzakelijk nieuwe palen te heien en een nieuwe muur te metselen. Fase zes: sloop grote draaierij. De sloop van zo'n hal gaat als volgt: eerst haalt men de dakbedekking weg, daarna het bruikbaar hout en storthout, vervolgens laat men het dak vallen door enkele vitale spanten door te snijden. Hierna laat men de muren naar binnen vallen, hiervoor moet men eerst de constructie los zetten, dat wil zeggen, men haalt de stijve verbindingen uit de constructie van het gebouw zodat het als het ware uit scharnieren bestaat. Wanneer de constructie is losgezet, kan men met behulp van stroppen, blokken en graafmachines de muren omtrekken. Fase zeven: sloop hoogbouw. In de hoogbouw was de voormalige motor- proefstand. In deze proefstand was een grote hoeveelheid asbest aanwezig, wat eerst met de nodige voorzichtigheid moest worden opgeruimd waarna de sloop verder ging als in fase vijf. Fase acht: opschonen van het terrein en het verwerken van het nog aanwezige metsel- en betonpuin. Met de firma Van As is overeengekomen dat men het puin niet af hoeft te voeren, maar op ons terrein mag breken (fijn malen), waarna wij het weer kunnen hergebruiken als Repax (terreinverharding). Met deze Repax, ongeveer vijftienhonderd kubieke meter, gaan wij te zijner tijd het vrij komende terrein weer verharden zodat het terrein weer geschikt is om over te rijden en materiaal op te slaan zoals op het koolas en in het materiaal park. Streekscholen en van stagebedrijven, maar ook van een groot aantal vertegen woordigers van WF-bedrijfsafdelingen en ondernemingsraad werden de behaalde diploma's uitgereikt. In zijn toespraak tot de afgestudeerden memoreerde de heer Van de Geer onder meer de hoogtepunten van het met deze uitreiking definitief afgeronde schooljaar, waarbij de onderscheiding van een oud leerling met de Maas-Geesteranus- penning zeker vermeld moet worden. De plaatsing van veertig afgestudeerden bij Wilton-Fijenoord werd door alle aan wezigen als een absoluut hoogtepunt beschouwd. Door dit aantal werd het totaal aantal geplaatste oud-leerlingen sinds 1 juni 1990 op honderdzeventien gebracht, wat in de gemiddelde leeftijd van de WF-werknemers duidelijk verandering heeft gebracht. Op zich is een diploma-uitreiking al een feestelijk gebeuren, maar bij de diploma-uitreiking in de Bedrijfsschool op 16 oktober werd zo'n feestelijke sfeer aanzienlijk vergroot door het feit dat vrijwel alle betrokkenen gehoor gegeven hadden aan de uitnodiging. Negenenzeventig bedrijfsschool- leerlingen legden na een twee- of drie jarige opleiding op de Wilton-Fijenoord Bedrijfsschool, in april en mei van dit jaar hun eindexamen af, zowel praktisch - soms meerdere onderdelen - als theoretisch. In aanwezigheid van consulenten en gedeputeerden van leerlingstelsel Stichting Opleidingen Metaal en het Nederlands Instituut voor Lastechniek, een afvaardiging van de Stichting Metalektro Opleidingen Rijndelta,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1992 | | pagina 9