m.v. Koningin Beatrix Dankbetuigingen 'Cardissa' conversie door Wilton-Fijenoord pagina 10 WF-Nieuws Vervolg van pagina 5. Op 18 september 1992 was het zover. Na een uitgebreide tenderperiode was de keus voor de 'Cardissa' op Wilton-Fijenoord gevallen. Voordat deze beslissing werd genomen is er veel werk verzet door de technische mensen van het projectteam. Dit zijn Jarig Molenaar (projectleider), Jan Verheul en Frans Bakker. Voor financiële- en contractuele zaken was op ad-hoc basis ook Haaije van der Brug betrokken in de tender- en evaluatiefase. Voordat de tender werd verstuurd naar een tiental werven in West-Europa, was er in samenspraak met IHC Gusto Engineering een technische specificatie opgesteld waaraan de 'Cardissa' moet voldoen onder het NAM-contract. Uiteindelijk hebben zes werven een aanbieding gedaan. Van deze aanbiedingen was een aantal ongeveer gelijkwaardig. Het projectteam heeft de aanbiedingen vergeleken en op volledig heid gecontroleerd. Uiteindelijk bleek dat Wilton-Fijenoord de beste aanbieding had gedaan. Inmiddels zijn de voorbereidingen voor de conversie in volle gang. De 'Cardissa' wordt rond 15 februari in Rotterdam verwacht. Het is daarmeee na de 'Sidelia', 'Spectrum' en 'Sheiltrans' het vierde schip dat in de periode van ruim een jaar bij Wilton zal worden gedokt. Van de meest regelmatig terugkerende schepen naar onze werf, mag toch zeker wel de 'Koningin Beatrix' genoemd worden. Het is toch steeds weer een imponerend gezicht wanneer dit tien dek hoge schip in dok vier ligt en boven alles uitsteekt. Dit valt des te meer 's avonds op, wanneer haar dekken, salons en passagiershutten verlicht zijn en dit een fascinerend schouwspel oplevert. De rederij is bekend om haar hoge kwaliteitseisen betreffende de reparaties en zeer korte oplevertijden en daarom is het steeds weer een uitdaging om aan de gestelde normen te voldoen. Ook hier hadden wij te kampen met slechte weersomstandigheden. De bedoeling was om het schip op 25 januari om circa half tien te dokken maar dit kon helaas niet uitgevoerd worden. Het schip werd afgemeerd op plaats 22/24 en toen het weer in de loop van de middag opklaarde werd het schip alsnog in dok vier gezet. Toen het dok droog was, werd door onze corrosiebestrijdingsdienst direct begonnen met het hogedruk water- reinigen van het onderwaterschip, om vervolgens de diverse verflagen op de romp en opbouw aan te brengen. Stellingen werden geplaatst bij beide roeren en schroefasafdichtingen, zodat begonnen kon worden met het losnemen van beide roeren en het over halen van de schroefasafdichtingen. Tevens werd begonnen met het demonteren van de spoelluchtkoelers van de vier hoofdmotoren en de jaarlijkse onderhoudsbeurt van de uitlaatgassenketels van de hulpmotoren. Een uitgebreide reparatie werd verricht aan de boegdeur, achterkleppen en beweegbare tussendekken. Toen beide roeren en roerkoningen uitgenomen waren, bleek ook dat de roestvaststalen bussen in de vingerlingen en de roerpennen weer sterk aan slijtage onderhevig waren geweest. De rederij gaf ons opdracht tot het leveren en het machinaal bewerken van beide vingerlingbussen en het opzuiveren van de roerpennen. Na een werkbespreking met onze Machinefabriek werden deze aan vullende werkzaamheden in gang gezet en zo snel mogelijk tot uitvoering gebracht. In het weekend werden de bussen, roer koningen en roeren aangebracht en op 1 februari kon het schip in de loop van de avond uitgedokt en op plaats negenentwintig afgemeerd worden, 's Morgens om circa negen uur werden de trossen losgegooid en voer ze naar Hoek van Holland om haar dienst te hervatten. J. Aken Van de volgende jubilarissen en hun familie werden dankbetuigingen ontvangen. Vijfentwintig jaar C. van Hees, C. Ribbens Afscheid A. Hermann, J. van der Linden, D. D. Ritter.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 10