m.v. 'Fleur De Lys' Nieuwe collega m.v. 'Norsea' WF-Nieuws pagina 11 De Ferry 'Fleur De Lys' kwam op 17 januari bij WF in dok vijf. Het schip was bij slecht weer voor de haven van Oostende aan de grond gelopen en had een bodemschade van bijna dertig ton staal. Bij aankomst besloot de reder om tevens beide schroefassen te trekken voor survey en een volledige dokbeurt te laten uitvoeren. Verder werd de bakboordverschansing op het voorschip voor een groot gedeelte vernieuwd, werd het roer uitgenomen en een roerbus vernieuwd. Alle acht schroefbladen werden in de Machinefabriek bewerkt, de beide buitenbussen van de stuur- en bakboord schroefassen vernieuwd en de boegschroef gecontroleerd. De inspecteur was echter zo tevreden over het geleverde vakmanschap en de snelheid waarmee WF de reparatie uitvoerde, dat hij besloot om de kiel- beplating in het voorschip en verschillende kleinere staalschades ook tijdens deze dokking te laten repareren. G. van Koppen Eigenaar North Sea Ferries Type schip Car/passengers ferry-Europoort/Huil Probleem Tandwielkast Nadat ongeveer een jaar geleden gebleken was dat op het zusterschip m.v. 'Norsun' een stuk van een tandwiel in de reductiekast was afgebroken, heeft men direct een uitgebreide inspectie gehouden aan boord van het m.v. 'Norsea'. De tandwielkasten werden toen door de fabrikant geïnspecteerd en S het identieke tandwiel van de SB reductiekast vertoonde ook gebreken. De rederij besloot toen om tijdens de onderhoudsbeurt in januari dit tandwiel te vervangen. Het schip dat half januari 1993 aan de werf kwam voor onderhoud aan diverse onderdelen werd dan ook direct door fitters, bankwerkers, ijzerwerkers enzovoort 'aangevallen'. Door de fitters Gedurende de afgelopen drie maanden werd de hieronder genoemde nieuwe collega in de werfgemeenschap opgenomen. Wij wensen haar een prettige en produktieve tijd toe. Mevrouw Sarma Functie: Typiste/Tekstverwerkster In dienst: 1 januari 1993 moest een groot aantal leidingen gesloopt, afgeblind en doorverbonden worden, voordat de bankwerkers de SB tandwielkast konden openen. Enkele dagen nadat het schip aan de werf was gekomen, kon het tandwiel naar de fabrikant gezonden worden voor reparatie. Na de reparatie werd het wiel weer opgehaald door onze afdeling Expeditie. Dit gebeurde natuurlijk op een zondag Het wiel werd 's middags direct aan boord afgeleverd en zonder vertraging weer gemonteerd in de SB tandwielkast. Door de diverse afdelingen werd ter plaatse van de SB tandwielkast als het ware een complete veldslag gevoerd met leidingen, deksels, isolatie, staal platen, elektrische kabels, en dergelijke, zodat na een paar dagen alles weer gereed was voor inbedrijfname. Nadat het schip was uitgedokt, werd alles getest en in orde bevonden. Tot tevredenheid van de klant en de WF-ploeg is het schip op 22 januari 1993 vertrokken naar Europoort, vanwaar ze haar normale dienst weer kon hervatten. W. A. Beukman

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 11