m.v. 'United Might' Machinefabriek WF-Nieuws Onlangs kreeg de Machinefabriek de opdracht van de firma MENRO uit Den Briel voor het overhalen van twee koelwaterkoelers van een staalwalserij. Dit hele gebeuren moest in zeven dagen geklaard worden, in verband met de onderhoudsstop in de walserij. Na binnenkomst werden de deksels gedemonteerd en werden de koelers eerst afgeperst om te zien of er lekke Op 9 december 1992 kwam het m.v. United Might' bij WF in dok vijf voor een dokbeurt die alleen maar zou bestaan uit het zogenaamde 'knippen en scheren'. Dit schip had tweeëntwintig jaar voor een Russische maatschappij gevaren en was sinds een jaar in charter bij een Griekse rederij. Bij het meten werd een schroefasruimte gevonden van maar liefst twintig millimeter! Hierop besloot de inspecteur om de schroefas te trekken voor verdere inspectie. Hierbij bleek dat zowel de kunststof binnen- als buitenbus sterk waren ingelopen (de buitenbus had zelfs een speling van zeventien millimeter). Tevens was de mantel van de schroefas op twee plaatsen gescheurd. Zowel de buitenbus als de binnenbus moesten vernieuwd worden (de buitenbus bestond uit vier gedeelten de binnenbus uit twee). De schroefas moest op de bank in de pijpen in zaten. Dit bleek niet het geval te zijn. Daarna werden de pijpenbundels uit de mantels gehaald en in het schoonmaak- gebouw behandeld. De mantels en de deksels werden opgehaald door de firma MENRO om behandeld te worden met een coating van polyurithaanrubber. Na terugkomst van de mantels en deksels werden de pagina 13 Machinefabriek, waarvoor eerst een transportgat in de tanktopbeplating gebrand moest worden. De mantel van de schroefas werd er machinaal afgedraaid en een nieuwe werd er op gezet. Vervolgens werden de nieuwe bussen aangebracht, de schroefas weer ingebouwd en alles weer opgebouwd, zodat het schip op 23 december kon uitdokken en nog dezelfde dag - na het geslaagde proefdraaien op plaats negenentwintig - kon vertrekken. Dit was zelfs een dag vóór de geplande opleverdatum, zodat een zeer tevreden inspecteur terug naar Griekenland ging. G. van Koppen koelers weer gemonteerd met nieuwe pakkingen en O-ringen en afgeperst. Ook werd tijdens de demontage en de montage door de Tekenkamer een werktekening gemaakt van de deksels, mantel en de bundel, die later omgezet wordt op een computerteken programma. Dit alles werd uitgevoerd tot tevredenheid van de opdrachtgever. J. van Minnen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 13