m.v. 'Chiribetsu Maru' Heeremac H-109 WF-Nieuws pagina 14 WF-Nieuws W. A. Beukman De ponton H-109 van de firma Heeremac is in december/januari bij ons aan de werf geweest. Deze ponton heeft een levensverlengend onderhoud ondergaan. Dit betekende onder meer dat diverse verstijvingen zijn vervangen vanwege zware roestvorming. Na het levensverlengend onderhoud wordt de ponton (honderddrieëntachtig meter lang) door Heeremac verhuurd aan een Engelse transportfirma. Deze zal hem gebruiken om een fundatie van een olieplatform naar zijn plaats te brengen. Om zo'n fundatie te kunnen plaatsen, moeten op de ponton de nodige voorzieningen worden aan gebracht. Ook hierin heeft Wilton zijn aandeel gehad. De eigenaar had bij aanvang enige twijfel omtrent de door ons genoemde opleverdatum. Maar dankzij de inzet van ons allen hebben we deze datum toch kunnen halen en daarmee een goede beurt gemaakt bij de reder. M. Heijboer Hoofdredacteur/ Voorzitter Redactie Commissie W. G. E. Valk Redactieleden: B. H. Baert A. J. Blommers H. K. König E. H. van Leeuwen J. H. van Leuven H. L. Maathuis J. F. H. Meulenkamp G. N. Winters Werktuigbouw Werkplaatsen Marketing Produktie Marketing P&O Scheepsbouw Fitters Medewerker: A. Blom Fotografie Kopij volgend nummer: Vóór 10 mei 1993 Door de onoplettendheid van een van de kraandrijvers werd de mast op de brug geraakt en ongeveer twintig graden naar achteren geduwd. Nadat dit gebeurd was, werd er naar Wilton gebeld en met name naar de heer Shiga, die bekend was bij de kapitein van het schip. De heer Shiga is trainee bij Wilton-Fijenoord en werkt eigenlijk als stuurman voor de rederij van de Chiribetsu Maru, driehonderd meter lang en 200.692 dwt. De heer Shiga en een paar andere personen zijn op verzoek aan boord gegaan om de schade op te nemen. De schade omvatte hoofdzakelijk staalwerk, elektrisch werk, timmerwerk en wat werk voor tuigers. De omvang van de schade was groter dan verwacht, zodat besloten werd om het schip naar onze werf te halen. Aan de werf werd direct begonnen met het demonteren van de mast, die tijdelijk voor wat staalwerk in het bouwdok werd gelegd. Ondertussen werden plafond en schotten op de brug en radiohut door timmerlieden vrij gemaakt om de staalreparatie aan het dek te kunnen verrichten. Na vele malen 'in gevecht' te zijn geweest met wind en kraan op plaats negenentwintig, is het toch gelukt om de nieuwe materialen aan boord te krijgen, die direct werden gemonteerd. Op vrijdag 22 januari was de wind iets geminderd en werd besloten om de mast uit het bouwdok te nemen en aan boord te plaatsen. Toen men goed en wel begonnen was met deze procedure begon het niet alleen stevig te waaien maar ook te regenen. Na een paar uur was het gelukt om de mast met behulp van de kraan in positie te brengen op het stuurhuis. Alles werd tijdelijk geborgd en iedereen kon aan het eind van de dag drijfnat en koud naar huis. De nacht- en weekendploeg hebben toen de mast, stagen, timmerwerk, elektrisch werk verder afgewerkt. Het schip is, nadat alles getest was, zondagmorgen weer van ons bedrijf vertrokken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 14