Kraan 3613 WF-Nieuws pagina 15 kraan. U moet hierbij denken aan een bedrag van ongeveer 1,5 a 1,7 miljoen gulden. Tegelijkertijd zijn we gaan zoeken naar alternatieven op de tweedehands markt, waarbij gelet moet worden op: spoorbreedte van het rijd- werk, hefvermogen, hijshoogte, hijs snelheid, minimale en maximale vlucht en de algehele staat van onderhoud van de kraan. Het zal duidelijk zijn dat de mogelijkheid bestaat, wanneer men een tweedehands kraan koopt, men deze aan de wensen van WF moet aanpassen, wat ook een aanzienlijk bedrag kan kosten. Op de tweedehands markt was op dat moment geen exact in ons wensenlijstje passende kraan te vinden, zonder dat we de kranen die ons aangeboden werden, moesten aanpassen. Hierbovenop komen, wanneer men een bestaande kraan koopt, op een lokatie ver uit de buurt van WF, hoge transport kosten. Een vierde mogelijkheid was een kraan van WF te verplaatsen naar dok zes/ zeven. Dit bleek de goedkoopste oplossing te zijn. De kraan die op plaats veertien stond werd daar niet veel gebruikt en is bij uitstek geschikt voor de tussenwand. De kraan was te groot en te zwaar om in één handeling te verplaatsen, zodat de kraan in enkele grote stukken uit elkaar gehaald moest worden om die stuk voor stuk over te brengen naar dok zes/ zeven. Om kosten te sparen is gekozen voor de uitvoering van verschillende werkzaam heden, zoals het verplaatsen van de kraan en het plaatsen van de spudpaal op de Oranje door Taklift-drijvende De huidige kraan nummer 3632 bouwjaar 1947 die staat op de wand tussen dok zes en zeven is vorig jaar afgekeurd en buiten bedrijfgesteld. De kraan is afgekeurd vanwege slechte toestand van de staalconstructie en een grote mate van achterstallig onderhoud in de machinewerken. Het gemis van een kraan op die plaats heeft WF genoodzaakt, te gaan zoeken naar een oplossing voor deze afgekeurde kraan. In de loop van 1992 zijn de kosten onderzocht om kraan 3632 op te knappen, of hiervoor een vervanger te zoeken. Het is gebleken dat revideren van de bestaande kraan bijna net zoveel kost als een vergelijkbare nieuwe toren- Wij hebben daarom de kraan een afslankkuur moeten geven en de rijd- werken die samen zeventig ton wegen, over land, met behulp van een mobiele kraan en een WF kraan door de transportafdeling naar dok zes/zeven moeten transporteren. Hier moesten eerst de rijdwerken geplaatst worden om daarna de toren weer op de wiel- stellen te monteren. De vlucht van de kraan ligt nu nog op plaats eenendertig waar ijzerwerkers van WF deze moeten repareren. Na reparatie en een uit gebreide schilderbeurt die ongeveer twee maanden in beslag zal nemen, zal de vlucht weer op de toren gemonteerd worden. W. J. van den Berg Verplaatsen van kraan 3613 van plaats veertien naar de wand tussen dok zes/zeven. kraan tijdens één huurperiode. Als eerste handeling kwam het uittakelen van de ballastgewichten met een totaal gewicht van zeventig ton. Daarna op de zelfde dag is de vlucht aangeslagen, er af gehesen en op plaats eenendertig op stoppingen neergezet. De vlucht weegt zeventig zon. De volgende dag moest de toren omgezet worden. Een extra complicatie hierbij was dat de toren inclusief de rijd werken te zwaar was voor de bok Taklift 1om dit als geheel op de kraan- baan tussen dok zes/zeven, over de dokhuisjes heen neer te zetten. Dit geheel weegt namelijk tweehonderd dertig ton waarbij de bok een vlucht zou moeten geven van ongeveer zevenendertig meter en dat was niet haalbaar.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 15