Diploma-uitreiking pagina 18 WF-Nieuws Op dinsdag 23 februari werden tijdens een feestelijke bijeenkomst in de Bedrijfsschoolkantine de diploma's en certificaten uitgereikt aan een groot aantal Wilton-Fijenoord-medewerkers die de laatste maanden een bij WF of elders gevolgde cursus met succes hadden afgerond. Het eerste gedeelte van deze uitreiking was in feite een vervolg van een bijeen komst in de Kantine Kophaven op 9 februari. Toen werd door de heer W. K. Scholten, directeur Rotterdams Havenbedrijf, de door VNSI (Vereniging Nederlandse Scheepsbouw Industrie) en SBV (Stichting Bedrijfs Veiligheid) samengestelde en door SBV voor het eerst gegeven cursus 'Veilig werken op tankschepen' afgerond. Onze gasdokter, de heer A. Broek, heeft bij de samenstelling van deze cursus een belangrijke bijdrage geleverd. Op 9 februari werden de behaalde certificaten uitgereikt aan de directies van achttien bedrijven, die daarvoor te gast waren bij WF. Certificaat nummer 001 was het enige certificaat dat persoonlijk aan een cursist werd uitgereikt en wel aan de heer A. Louis, afdelingsbaas stellingmakers WF. De heer Schuurman nam namens WF de overige negentien door WF-medewerkers behaalde certificaten in ontvangst, die hij dan ook op 23 februari aan de succesvolle deel nemers kon overhandigen. In zijn toespraak wees hij niet alleen op het direct belang van deze cursus voor de onderneming, maar ook op de noodzaak om zo te kunnen inspelen op toekomstige ontwikkelingen. Hij sprak tevens zijn waardering uit voor de inzet van de deelnemers aan deze cursus en wenste ook de recent gestarte tweede groep van dertig deelnemers succes. De heer E. H. van Leeuwen, één van de geslaagden uit de eerste groep, reikte vervolgens certificaten uit aan deel nemers van twee andere cursussen. Opnieuw slaagde een vijftal deelnemers voor het examen Scheepsreparatie Casco. Een cursus die zoals de heer Van Leeuwen opmerkte zijn waarde voor WF al ruimschoots heeft bewezen en zeker nog door een aantal medewerkers zal worden gevolgd. Naast deze cursus is in samenwerking met de VNSI ook een cursus Scheepsreparatie Werktuig bouw in voorbereiding. De cursus Maat voering in de Scheepsbouw werd voor het eerst na vele jaren weer gegeven. Negen cursisten sloten deze cursus, kennis van en omgaan met specifieke meetapparatuur, met succes af. Vervolgens reikte de heer H. L. Maathuis het certificaat Gasconcentratiemetingen uit aan de heer G. H. Giesbers van de Bedrijfsbrandweer. Dit certificaat werd ook behaald door de drie WF-gasdokters en de veiligheids kundige van WF, die het al eerder ontvingen. Daarna sprak hij twee medewerkers van de afdeling Transport, de heren J. Visser en P. Noordam, toe. Zij behaalden het EVO-certificaat Heftruckchauffeur. Tenslotte werd door de heer P. G. van de Geer het zeer recent behaalde SOM-diploma Bankwerker Montage Onderhoud uitgereikt aan de heer M. Faris. Het was voor het eerst sinds vele jaren dat, in het bijzijn van docenten, leiding gevenden en de vertegenwoordiging van de OR, zoveel cursisten hun diploma's ontvingen. Een goed teken voor het vakmanschap van de werf nu en in de toekomst. P. G. van de Geer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 18