m.v. 'Sealand Integrity' m.v. Stena Britannica WF-Nieuws pagina 3 Even een 'tussendoortje' Door de bemanning van dit schip werd enkele maanden geleden een kraak gevonden in het hoofddek dat deel uitmaakt van het sterkteverband van het schip. Wilton werd via enigszins onduidelijke telexen en telefaxen geïnformeerd wat er aan de hand was, met het verzoek om een en ander te repareren. Uit de diverse berichten was wel duidelijk dat er gehakt, gegutst, geslepen, voor verwarmd en gelast moest worden. Alle machines die nodig werden geacht, zijn 's maandags op de werkbok 'Staub' (naam: oude Hout- en Scheepsmakers baas) geladen. Dinsdagmorgen is de bak naar het schip versleept die in de Prins Alexanderhaven lag. Op 19 januari is door een aantal mensen na enig zoeken een scheur van ongeveer zestig centimeter lang in een vijfenveertig millimeter dikke plaat gevonden. Diverse kabels, ongeveer tweehonderd meter, moesten worden uitgelegd om ter plaatse te komen. Alle tanks en ruimten rondom het gebeuren werden door onze gas- controleur gemeten en goed bevonden voor de reparatie (officiële certificaten volgden). Direct werd begonnen om de kraak met de daaromheen slechte las te verwijderen over de aangegeven lengte. Nadat alles glad geslepen en onder zocht was, werden kraken gevonden in een ander gedeelte. Daar bleek de las zo slecht te zijn dat er een lasdraad in het hart van de las gestoken kon worden. Vervolgens werd ook het verdere 'rotte' gedeelte volgens instructies van de 'class' voorbereid om opnieuw gelast te kunnen worden. Door de inzet van alle mensen die bij dit 'tussendoortje' betrokken waren, kon het schip 's avonds 20 januari weer vertrekken. Dit zijn van die karweien waar de meeste mensen van ons niets van merken, maar die vaak de relatie met de reder verbeteren voor toekomstige werkzaam heden. W. A. Beukman In de maand januari moest het passagierscertificaat voor dit schip met een jaar verlengd worden. Dit hield in dat er gedokt moest worden. De dokking was gepland op 13 januari, het schip zou omstreeks 22.00 uur voor dok acht liggen. Helaas werkten de weergoden niet mee, het stormde, en daardoor kwam het dat het schip een uur te laat in Hoek van Holland arriveerde. Zo snel mogelijk werden de enigszins bleek uitziende passagiers ontscheept en de vracht wagens van het autodek op de kade gereden. Ondertussen was het weer er nog slechter op geworden en na overleg met de gezagvoerder en de loods werd besloten om het schip niet te dokken, omdat het risico voor averij tijdens deze handeling te groot was. Het schip kon ook niet in Hoek van Holland blijven liggen, omdat de kade vrij moest worden gemaakt voor de andere ferryschepen. Besloten werd het schip af te meren op plaats negenentwintig aan onze werf en wanneer het weer zou opklaren, dan ging het schip naar dok acht. De volgende morgen was de wind afgenomen en werd het schip alsnog gedokt. Alles op alles werd gezet om de reparatie-items in een recordtijd uit te voeren om de opgelopen vertraging terug te dringen. Op 15 januari tegen middernacht kon het schip uitgedokt worden en naar haar ligplaats in Hoek van Holland vertrekken, om de dagelijkse afvaart naar Harwich aan te vangen. J. Aken

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 3