Manifestatie 'Technologie dus!' Veiligheidsaktie 'Ergonomie op de werkplek' pagina 12 WF-Nieuws toekomst in de regio arbeidsplaatsen kunnen ontstaan en welke opleidingen daarvoor nodig zijn. Duidelijk is, dat de haven, de petrochemie en de metaal- en elektrotechnische industrie een spil functie zullen blijven vervullen. De manifestatie bestond uit twee sessies. De ochtendbijeenkomst was afgestemd op studie- en beroeps adviseurs, docenten van scholen en personeelsfunctionarissen van bedrijven en instellingen, de middagbijeenkomst op politici, journalisten, sociale organisaties en beleidsambtenaren. Tijdens beide bijeenkomsten werd door de deelnemers - zowel 's morgens als 's middags ongeveer honderd personen - per opstapwagen een rondrit gemaakt over het werfterrein waarbij speciaal het Cardissaproject in de belangstelling stond. Drs R. Scheeres. In het kader van de landelijke campagne 'Technologie dus!' werd op donderdag 22 april een regionale manifestatie gehouden in de Kantine Kophaven van Wilton-Fijenoord. De Stichting Maatschappij en Onder neming - SMO - wil door middel van een twaalftal regionale manifestaties, technologie wat nadrukkelijker onder de aandacht brengen. In dat kader werd bij Wilton-Fijenoord de Technologiekaart van de Rotterdamse regio gepresen teerd. De burgemeester van Schiedam, drs R. Scheeres, was hierbij een van de prominente sprekers. Hij wees op de functie van deze kaart, die het onderwijs, de politiek en het bedrijfsleven een beeld geeft op welke gebieden de Rotterdamse regio zich in economisch opzicht kan manifesteren, waar in de Woensdagmiddag 27 mei vond in de Bedrijfsschool-kantine de prijsuitreiking plaats aan de Wilton-Fijenoord mede werkers en bedrijfsschoolleerlingen die bij de landelijke GAK-veiligheidsactie 'Ergonomie op de werkplek' prijzen hadden gewonnen. Voor de door de directie van WF beschikbaar gestelde prijzen had reeds een prijstrekking plaatsgevonden op woensdag 13 januari door de heren Schuurman en Zagwijn. De twee prijswinnaars waren bedrijfs schoolleerlingen. De heer M. Schipper won de eerste prijs namelijk een diner voor twee personen in het restaurant van de Euromast en de tweede prijs, een portable wereld ontvanger, ging naar bedrijfsschool- leerling K. Mitgenberg. Deze prijzen werden uitgereikt door de heer D. Schuurman. In zijn toespraak stelde de heer Schuurman dat ARBO en alles wat daarmee te maken heeft nog veel meer moet gaan leven bij een ieder. Eigenlijk moeten wij daarmee al beginnen op de lagere school, zodat het als het ware met de paplepel wordt ingebracht. Vervolgens werd door de heer C. Molenaars, bedrijfsadviseur van het GAK, een drietal prijzen uitgereikt. De drie gelukkigen waren: de heer C. P. A. H. Wesseling, kassier (een zak- tl-lamp); de heer C. G. Konings, kraanrijder (een klokradio) en bedrijfs- schoolleerling, de heer P. de Ruiter (een cheque van f 50,-). Als slot van de bijeenkomst werd de voorlichtingsfilm 'Denk om je rug, Piet' gedraaid waarin acteur Piet Bambergen op een komische wijze maar ook heel duidelijk liet zien, wat er allemaal mis kan gaan met tillen en bukken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 12