Ideeënbus Idee in de praktijk WF-Nieuws pagina 15 In het voorjaar van 1991 is de Ideeënbus bij WF nieuw leven ingeblazen. Sinds die tijd is een vijftiental ideeën ingediend, waarvan een groot aantal voor een beloning of een aanmoedigingspremie in aanmerking kwam. In de volgende afleveringen van het WF-Nieuws zullen we aandacht schenken aan de manier waarop beloonde ideeën zijn uitgevoerd en hoe deze in de praktijk tot resultaten leiden. Op 12 mei 1993 werd een beloning van f 415,30 uitgereikt aan de heer A. Schouten voor zijn idee om de stalen stroppen, die gebruikt worden in de werkplaats bij het verwijderen van koelwatervoeringen van cilinder voeringen, te vervangen door stalen trekplaten. Indien u een idee heeft dat voor u en WF vruchten kan afwerpen op het gebied van produktieverbetering, veiligheid, gezondheid en welzijn, aarzel dan niet om dit idee in te dienen bij een van de leden van de Ideeënbuscommissie of achter te laten in de ideeënbus in de kantine van het reparatiekantoor. Op bijgaande foto ziet u een cilinder voering van een MAN-motor type ksz 86/160. De koelwatermantel moest gedemonteerd worden en bij de demontage werd gebruik gemaakt van een stuk gereedschap dat ontworpen is door de heer A. Schouten (links). Het gereedschap bestaat uit een grote grondplaat met 4 ogen en 3 platen die aan de bovenkant gemonteerd worden door middel van draadstangen. Daarna worden er kriktakels geplaatst en op spanning gezet zodat de mantel naar beneden van de voering wordt getrokken. Zoals u ziet op de foto kan er ook met 2 bovenplaten gewerkt worden. Deze 'uitvinding' heeft als voordelen ten opzichte van de oude werkwijze dat er een extra veiligheidsaspect in zit en dat er minder stroppen worden beschadigd, omdat meestal de mantel warm gestookt moet worden. J. v. Minnen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 15