m.v. 'MARA' Renovatie schoonmaakgebouw •o* feu WF-Nieuws pagina 3 Eind maart ontvingen wij van de rederij Scorpio Ship Management in Monaco een reparatie-specificatie voor het schip 'Mara', met werkzaamheden aan schroefas en roer. De rederij had namelijk het vermoeden dat er met het roer iets niet in orde was. Na het droogzetten van het schip bleek dit al snel bewaarheid; de verbinding van het gietstuk met de roerhoorn bleek aanvankelijk in de breedte gescheurd te zijn. Om deze reparatie goed te kunnen uitvoeren moesten roer en roerkoning gedemonteerd worden. De stuur- machine zorgde voor een bijkomende moeilijkheid, deze zat nogal vast. Onze Buitentransportploeg heeft daar echter wel een oplossing voor; ze pakken gewoon de zwaarste ram die ze kunnen vinden en daarna is het snel gepiept. Na reparatie van het gietstuk door middel van voorverwarmen en lassen, werden door het classificatiebureau ABS bij nadere inspectie fouten in het gietstuk zelf ontdekt. Er bleken opper- vlaktescheuren in te zitten tot een diepte van wel 25 mm. Na uitgutsen en opnieuw voorverwarmen en lassen werd het gietstuk door ABS acceptabel bevonden. Het behoeft geen betoog dat bij een dergelijke reparatie de uitlijning van de roerlagers goed in de gaten moet worden gehouden. Dit bleek ook wel toen de afdeling Maatcontrole na het lassen een afwijking van drie mm constateerde, hetgeen door middel van ter plaatse machineren van het gietstuk door onze kotterploeg vakkundig gecor rigeerd werd. Na het invriezen van een nieuwe bronzen lagerbus konden roer en roerkoning weer gemonteerd en getest worden, zodat het schip op Bevrijdingsdag haar reis weer kon vervolgen. M. van Rijn stralen een stuk minder is en de deur werd voorzien van het benodigde veilig heidsvoorschrift. Ook is er een speciale ruimte gemaakt voor de verwerking van rembanden, zodat het verwijderen van ferodo geheel in natte toestand kan gebeuren. De 15-tons kraan is in zijn geheel overhaald en voorzien van nieuwe elektrische onderdelen en er zijn vier wandkranen geplaatst. Bovendien is de gehele elektrische installatie vernieuwd. Verder is het gebouw van binnen geheel opgeschilderd en voorzien van een nood- en oogdouche. Ook zijn alle vaten die aanwezig zijn, voorzien van lekbakken en zijn drie nieuwe werk- vlonders gemaakt. Al deze werkzaam heden werden in een kort tijdsbestek uitgevoerd door de Technische Dienst en medewerkers van de Machinefabriek. Dit tot grote tevredenheid van de vier medewerkers van het schoonmaak gebouw die zelf ook hun steentje hebben bijgedragen. J. van Minnen Na het afbreken van de Machinefabriek kleed-en wasruimte gemaakt voor de is het schoonmaakgebouw blijven staan. medewerkers van deze afdeling en is de Er moest een geheel nieuwe zijmuur grote gritcabine voorzien van een gezet worden en van binnen moest nieuwe afzuiginstallatie. De cabine is nogal wat gebeuren. Zo is er een geïsoleerd zodat het geluid tijdens het HM -

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 3