Opdracht 'Push pad' voor V.M.Y. m.v. 'Frio Amazon' pagina 4 WF-Nieuws Van ons collega-bedrijf Verolme Yssel- monde kregen wij de opdracht om mee te werken aan een project dat in een heel beperkte tijd geleverd moest worden. In dit geval ging het om een Push pad ofwel een drukstuk. Dit is een blok materiaal van 8.000 kg dat in een vorm gefreesd moet worden, maar wel onder diverse hoeken en stralen. Dankzij de aanwezigheid van onze nieuwe kotterbanken, waaronder een CNC kotterbank, konden wij deze opdracht accepteren. Wij hebben in zeer korte tijd ruim 2.000 kg materiaal verspaand, in de volgens tekening gewenste vormen en toleranties. Met grote inzet is dit kanwei geklaard en opgeleverd aan VMY voor verdere bewerking. Voor de kenners: het materiaal was 30 CHR NI MO 8, dus niet zo maar iets. L. Lips N.B. Push pads worden gebruikt om in de grond gedreven fundatiepijpen met een diameter van circa 1,80 meter die op een diepte van 90 meter in de aarde vervormd zijn, weer rond te drukken. Een en ander geschiedt voor de kust van Australië. Op 29 december kwam de reefer 'Frio Amazon' aan de werf op plaats 10. Tijdens het binnenvaren van het Kanaal was er kortsluiting ontstaan in het hoofd schakelbord en waren vier van de negen panelen uitgebrand. Tevens waren alle vier de generatoren die vlak voor het hoofdschakelbord stonden, tijdens het blussen beschadigd door het blus- poeder. De vier panelen van het hoofdschakel bord werden geheel vernieuwd en de generatoren werden uit het schip getransporteerd en gerepareerd. Een van de rotors werd opnieuw gewikkeld, alle assen en lagers van de rotors werden opgezuiverd, de vier stators werden geïmpregneerd en verschillende kleinere onderdelen werden vernieuwd. WF kreeg ook opdracht om twee elektromotoren van 130 kW voor de compressoren van de koelinstallatie in de werkplaats te overhalen. Tevens werd een staalschade in een van de ruimen gerepareerd en werden verschillende kleinere reparaties uitgevoerd. Het schip vertrok op 20 maart naar Costa Rica om een lading bananen op te halen. G. van Koppen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 4