Maritier musE w Opleidingen voor onze medewerkers Magnifiek Maritiem PRINS H f l\l DRIK pagina 16 WF-Nieuws Het vakmanschap van een onderneming wordt in belangrijke mate bepaald door het individuele kennen en kunnen van de in die onderneming werkzame mannen en vrouwen. Technische en ook maatschappelijke veranderingen, met nieuwe vaardigheden en nieuwe eisen die gesteld worden, maken het volgen van cursussen in feite noodzakelijk. Duidelijk is dat dit bij Wilton-Fijenoord niet alleen door directie en leiding gevenden wordt ingezien, maar ook bij een groeiend aantal van de overige medewerkers. Nadat de laatste jaren steeds een groter aantal medewerkers een door het bedrijf georganiseerde cursus volgde, is in het afgelopen cursusjaar een absoluut hoogtepunt bereikt. Het feit, dat van bedrijfskant niet alleen de cursuskosten worden vergoed, maar ook indien mogelijk de helft van de cursustijd in bedrijfstijd valt, vormde een duidelijke stimulans voor potentiële cursisten. Een aantal reeds eerder opgezette cursussen werd gecon tinueerd, zowel technisch (lascursussen, isometrisch tekenen, inrichting machine kamer, scheepsreparatie casco) als algemeen (technisch Engels, her halingscursus EHBO). Al deze cursussen telden in het cursusjaar 1992-1993 een groter aantal deel nemers. Diverse cursussen, die door verschillende omstandigheden reeds jaren niet meer gegeven waren, werden opnieuw gegeven (maatvoering in de scheepsbouw, kraanbesturen, hydrau lische en pneumatische systemen, praktijkopleider en een tweetal cursussen materialenkennis). Maar ook werden nieuwe cursussen opgezet (veilig werken aan boord van tank schepen, Nederlands op de werkvloer, heftruckchauffeur, aanslaan van lasten, gasconcentratiemeten). Ruim tweehonderd Wilton-Fijenoord medewerkers rondden één of zelfs meerdere van bovenvermelde cursussen met succes af. De in het kader van de Arbo-wetgeving wekelijks gegeven cursus telde ruim driehonderd deelnemers. Uiteraard maakte ook dit jaar een aantal medewerkers gebruik of opnieuw gebruik van de mogelijkheid een cursus te volgen waarvoor studie kostenfinanciering werd verkregen, zoals omschreven in de personeels regelingen WF. (Op 1 juli 26 mede werkers). Ook voor het nieuwe cursus jaar 1993/1994 zal een groot aantal cursusactiviteiten worden ontplooid. Dit betreft zowel cursussen die Wilton- Fijenoord zelf zal verzorgen, als cursussen die in samenwerking met een opleidingsinstituut worden opgezet. In een WF Nieuwsbrief is hier eerder bekendheid aan gegeven en wij rekenen weer op een groot aantal deelnemers aan de opleidingen. Het zal duidelijk zijn, dat als zoveel medewerkers zich de moeite en inzet getroosten, om door het volgen van een bedrijfsopleiding zich niet alleen persoonlijk te ontplooien, maar de verworven kennis ook in het bedrijf benutten, dit de know-how van ons bedrijf zeker ten goede komt, wat uiteindelijk resulteert in een sterkere concurrentiepositie. Verrassende contrasten van een schitte rende collectie. Het Maritiem Museum toont van 2 oktober 1993 t/m 9 januari 1994 ruim 80 mooie stukken uit zijn verzameling. 'MAGNIFIEK MARITIEM' is een ver rassend vormgegeven tentoonstelling over de veelomvattende collectie van het Maritiem Museum zoals die in het gelijk namige boek 'Magnifiek Maritiem' voor 't voetlicht wordt gehaald. De selectie van voorwerpen is gemaakt op basis van associaties in het hoofd van de vormgever. Negentien categorieën zijn uit deze keuze voort gekomen die de bezoekers aan 'Magnifiek Maritiem' vooral zullen verbazen en verrassen door hun contrastrijke opstelling. De collectiestukken in deze expositie staan bij elkaar in groepen, die zijn ontstaan door te letten op hun onder linge gelijkenis of door uit te gaan van iets dat zij gezamenlijk suggereren. Zo zijn er thema's als 'komen en gaan' waarbij schilderijen te zien zijn waarop mensen zich van en naar schepen begeven en 'vernuft' waarbij prenten en tekeningen zijn gegroepeerd die ingenieuze menselijke oplossingen tonen om de natuurelementen te beheersen. Of wat te denken van een opstelling van de meest uiteenlopende modellen die alleen vanwege hun schaal 1:20, 1:25 of 1:50 zo bij elkaar zijn gezet? De tentoonstelling is fraai vormgegeven waarbij onverwachte combinaties zijn gemaakt zoals bij 'verstilling', waar de kijker de ogenschijnlijk vreemde combinatie aantreft van twee 17de-eeuwse gegraveerde drinkglazen, tekeningen van een stuk van de kust van West-Australië uit 1697, een walrustand met een gegraveerd beeldverhaal en een 19de-eeuwse foto van de pool- schoener 'Willem Barents'. Museumbezoekers kunnen dwalen van een ingetogen schilderij van een botter aan een steiger naar prachtige spiegel- versieringen, van scheepsportretten naar exotische plattegronden. De bezoeker kan zomaar genieten van al dit fraais of zoeken naar het beeldrijm, de associatie of meer te weten komen door het bijbehorende boek te lezen. iniimu

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 16