Arbeidsomstandigheden en ziekteverzuim Eerste schooldag bedrijfsschool WF-Nieuws pagina 17 Al jaren wordt bij Wilton-Fijenoord de nodige aandacht besteed aan arbeids omstandigheden. Zo vindt er intensief overleg plaats tussen Directie en de Commissie Veiligheid, Gezondheid en Welzijn van de Ondernemingsraad waarbij ook aanwezig zijn de bedrijfsarts en de veiligheidskundigen. Bij aankoop van nieuw materiaal en gereedschap wordt mede gekeken naar zaken als geluidsoverlast, gewicht, en dergelijke; persoonlijke beschermingsmiddelen zijn in ruime mate beschikbaar; er vindt werkplekonderzoek plaats en zo kunnen wij nog een groot aantal zaken noemen waar in het kader van de Arbeids omstandighedenwet de nodige aandacht aan wordt geschonken. Toch wilde de Directie nu eens precies weten of WF aan alle eisen van de nog steeds aan veranderingen onderhevige wetgeving op dit gebied voldoet en gaf het SBV (gezamenlijke Arbodienst voor industriële ondernemingen) opdracht dit te onderzoeken. Eind 1992 werd door het SBV een onderzoek uitgevoerd, een zogenaamde Arbo-audit, en begin 1993 werd rapport uitgebracht aan Directie en Onder nemingsraad. Dit rapport bevatte een groot aantal aanbevelingen van het SBV dat uitgewerkt diende te worden, wil Wilton-Fijenoord blijven voldoen aan de laatste eisen, die de nog steeds aan verandering onderhevige Arbeids omstandighedenwet stelt. Aangezien het één en ander niet alleen tijd maar ook geld gaat kosten, is een meerjarenplan opgesteld om stap voor stap de zaken uit te werken en ver volgens in te voeren. Ongetwijfeld zullen de medewerkers van Wilton-Fijenoord daarvan het één en ander bemerken en ook op de hoogte worden gehouden van de ont wikkelingen op dit gebied. Eén van de aanbevelingen, genoemd in het SBV-rapport, is het opzetten van een verzuimbeheersingsplan. Hierover wordt reeds geruime tijd gesproken. De Ondernemingsraad heeft in oktober 1992 een notitie opgesteld, genaamd 'Aanpak ziekteverzuim bij Wilton- Fijenoord' en in overlegvergaderingen met de Directie is deze notitie uitgebreid behandeld. Besloten is om het Neder lands Instituut voor Arbeidsomstandig heden (NIA) te vragen om ons behulp zaam te zijn bij het verminderen van het verzuim. Het NIA heeft inmiddels een vooronderzoek gedaan in de eerste helft van 1993 en een rapport opgesteld hoe wij dit probleem beter kunnen aanpakken. Dit rapport is besproken in de overlegvergadering tussen Directie en Ondernemingsraad, waarna het besluit is genomen om de in dit rapport gedane aanbevelingen over te nemen en gezamenlijk, Directie, Ondernemings raad en NIA, het verzuimbeheersings- project van start te doen gaan. Ook hierover zullen de WF-mede- werkers ongetwijfeld nader worden geïnformeerd. Al in januari hadden de eersten zich aangemeld, de laatsten pas eind augustus, in totaal 82 nieuwe leerlingen die kozen voor een opleiding in de metaalindustrie. Op 1 september was hun vakantie voorbij en startten zij met hun opleiding op de WF-Bedrijfsschool, die hopelijk zal leiden tot een carrière bij Wilton- Fijenoord of een ander metaalbedrijf in de regio. Na een welkomstwoord van de heer Van de Geer, werden de nieuwelingen eveneens toegesproken door de heer Voorbach van de Afdeling Personeels zaken WF en door de heer Benner van de Ondernemingsraad WF, die de nieuwelingen succes wensten met hun studie en de hoop uitspraken dat de bedrijfsschoolopleiding succesvol zou worden afgerond. De eerste schooldag werd besteed aan introductie; het boekenpakket, overalls en veiligheidsschoenen werden uit gereikt, er werden pasfoto's gemaakt en samen met hun klasseleraren werden de opleidingsplaatsen in gebruik genomen en de gang van zaken uitvoerig besproken. Toen aan het eind van de dag al deze onderwerpen waren afgewikkeld, kon de eigenlijke opleiding starten. Intussen zijn de nieuwelingen per klas begonnen aan hun driedaags intro ductiekamp in Hilvarenbeek.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 17