Vernieuwing rotoras Voetbalwedstrijd pagina 18 WF-Nieuws In de maand juni ontvingen wij de opdracht om een generator van een 'Stolt' schip te repareren. De generator was aan boord reeds gedemonteerd en wij konden de rotor kompleet met een tussen-flens ontvangen. De opdracht luidde: het verwijderen van afgebroken koppelingsbouten uit de flenzen, aanmaken van nieuwe bouten, op zuiveren van de sleepringen en inspec teren van rotoras en tussenflens. Het verwijderen van de afgebroken bouten gaf geen probleem. Na inspectie bleken zowel de tussenflens als de flens van de rotoras zodanig gescheurd te zijn, dat reparatie onmogelijk was. De order werd uitgebreid met het vervaardigen van een nieuwe tussen flens. Voor het repareren van de 8 ton wegende rotoras, met de volgende afmetingen d. flens 700 mm, d. as 386 mm en lengte 2.600 mm, stelden wij twee reparatievoorstellen voor. Namelijk, het vervaardigen van een geheel nieuwe as of het aanlassen van een nieuwe flens aan de bestaande as. Na overleg werd gekozen voor het geheel vervaardigen van een nieuwe as. Tevens gaven wij in verband met de sterkte van de flenzen de voorkeur aan een grotere diameter van zowel de steekcirkel als van de buitendiameter. Dit voorstel werd na overleg met de klant en het classificatiebureau overgenomen. Het vervaardigen van de nieuwe rotoras en tussenflens gaf onze Machinale afdeling een flink stuk werk. Na montage van de nieuwe rotoras in de rotor, voor zien van de nodige certificaten en af genomen door het classificatiebureau is het komplete pakket met de bekende spoed aan boord afgeleverd. D. J. Blom Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, ontmoetten vertegenwoordigers van de Bedrijfsledengroep en het Management WF elkaar op de dag voor Hemelvaart op het voetbalveld van HSC in Vlaardingen. Eindigde de voetbalwedstrijd vorig jaar nog in een gelijke stand, dit jaar waren de krachtsverschillen groter en incas seerde het Management-team een gevoelige nederlaag. Het team van de Bedrijfsledengroep was op een aantal posities verjongd, terwijl het Management-team vooral een beroep had gedaan op wat oudere ervaren spelers. Door de zware omstandigheden, het was warm weer, raakte het Management team snel vermoeid en traden er bles sures op bij de twee beste spelers van dit team. Uiteindelijk won het team van de Bedrijfsledengroep met 4-1, de wissel beker ging daarom weer terug naar dit team. Een voortreffelijk koud buffet in de kantine van HSC sloot dit evenement weer met succes voor beide teams af.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 18