Een foto ontleed WF-Nieuws pagina 19 De foto geeft u een indruk van een deel van de werflocatie in noord-oostelijke richting. Uiterst links ziet u nog de kantoorgebouwen Kop Haven en rechts tussen de twee kranen door de Scheepsbouwloods annex Fitterij en Machinefabriek en het Magazijn ervoor. Geheel vooraan op de foto zijn twee sleepboten zichtbaar met op de schoor steen een witte K. Deze sleepboten zijn sinds jaren een vertrouwde aanblik op de werf. Deze ligplaats is één van de vier locaties die de Sleepdienst Kooren BV in het Rotterdamse havengebied inneemt. In januari 1988 werd door deze sleep dienst zijn eerste schip van de Sealand Service Corporation de haven van Wilton binnengesleept en in Dok 7 af gemeerd. Toevallig werd in januari 1993 hetzelfde schip 'Sealand Adventure' binnengesleept en aan boord werd feestelijk een nieuw vijfjarig contract tussen de Sealand Corporation en de firma Kooren afgesloten, het grootste rederijcontract van de Rotterdamse haven. De Sleepdienst K had al eerder van zich doen spreken in de Rotterdamse haven. Kooren ging namelijk de concurrentie strijd aan met de bijna monopolist in het Rotterdamse havengebied 'Smit Haven sleepdiensten'. De Kotug 'Montali' vooreen onderhoudsbeurt in Dok 2. Om het beeld compleet te maken, bestaat de vloot uit vier boten van 3.340 pk, twee met 3.000 pk en nog zes sleepboten met 2.800 tot 4.000 pk. Als u op de werf loopt of van het Schiedamse Hoofd de oranjekleurige sleepboten met blauwe schoorsteen en witte K ziet varen, dan weet u iets over deze firma Kotug - of wel Sleepdienst Adriaan Kooren. Gebruik die bus.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 19