Ombouw 'Cardissa' pagina 2 WF-Nieuws Eindelijk na 90 dagen keihard werken, met af en toe meer dan 300 man aan boord, was de dag dan daar. Exact op schema kon de Cardissa op 24 mei de werf verlaten om op zee te gaan bewijzen dat alles wat uitgedacht was, ook daadwerkelijk werkte. Hiervoor vertrokken we met in totaal negen man van de werf voor de proefvaart. Het doel was het NAM produktieplatform, K 14 genaamd, even ten noordwesten van Den Helder. Op dit platform was een baken geplaatst, zoals ook straks op de Off Loading Tower gaat komen, waar de Cardissa gaat laden. Dit baken is een van de punten waarop de computer van het Dynamic Positioning systeem zich richt, om het schip op de goede positie te houden. Dit ongeacht de windrichting, stroming en golfslag. De instelling van deze computer vergde de meeste tijd van de proefvaart. De eerste twee dagen hebben we alle systemen tot het uiterste beproefd, zoals de nieuw geplaatste dieselgeneratoren, de boegschroeven en het inert gassysteem. De laatste dag werd het complete systeem getest. Hierbij moest het schip diverse figuren maken als betrof het een rijexamen. Het bijzondere was, dat het maken van al deze figuren, zoals bijvoorbeeld het bewegen van het schip als een krab over een bepaalde afstand, binnen een nauwkeurigheid van 1 meter gemaakt moest worden. Na een week meerden we af bij WF om nog een modificatie aan de ankerkluizen uit te voeren. Half juni verliet de Cardissa de werf om een lading te vervoeren. De laatste berichten waren, dat alles naar behoren werkte en dat het schip al diverse ladingen vervoerd had, waarbij veel gemak van de boegschroeven bij het manoeuvreren in havens wordt ondervonden. Eind juli begin augustus was het NAM produktie- veld, waar de Cardissa gaat varen, gereed. Ze zal gaan proefvaren bij het veld om dan te laten zien waartoe ze in staat is en waarvoor ze omgebouwd is. A. Zijderveld

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 2