Gezien m.v. 'Samarkand' 'UK 154' - Ballasten van een viskotter pagina 4 WF-Nieuws Op vrijdag 4 juni kreeg WF het verzoek om een schade op te nemen in de Botlek aan de RoRo 'Samarkand'. Het betrof een schade aan de bulb, die was ontstaan doordat het schip in Canada op een kade was gelopen. De schade was tijdelijk gerepareerd door de bulb gedeeltelijk met beton te vullen, zodat de lekkages werden gestopt. De rederij van de Samarkand is de Russische 'Baltic Shipping Company' uit St. Petersburg. Aangezien WF al verschillende schepen van deze rederij gedokt en gerepareerd heeft en Baltic Shipping daar zeer tevreden mee is, kreeg WF ook opdracht om de Samarkand te repareren. Op 5 juni werd het schip bij WF af gemeerd op plaats 16 en werd een aanvang gemaakt met het slopen van de bulb en werden op de tekenkamer de schetsen 1:10 gemaakt. In de Scheeps- bouwloods werd de bulb in één sectie gemaakt (totaal gewicht bijna 20 ton). De werkzaamheden verliepen voorspoedig en de reparatie was zelfs één dag voor de geplande opleverdatum gereed, zodat Baltic Shipping weer tevreden was over een reparatie bij WF. G. van Koppen Op 18 juni werd in dok 3 de UK 154 ingedokt om een uitgebreid straal/verf- programma van opbouw, dek en huid te ondergaan. Tevens moest de roerkoning gerepareerd worden. Bovendien moest het schip verzwaard worden met 25 ton permanente ballast in de vorm van stalen langwerpige blokken, die aangebracht dienden te worden aan de kielbalk van het schip. Hiervoor werden de bedoelde blokken voor het indokken eerst nauwkeurig in positie gebracht op en naast de dokblokken. Voor en tijdens het dokken werd met hulp van een duiker het schip tot op de centimeter nauwkeurig op locatie gebracht. L. Gouman HO SMOKING «JalnMU n

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 4