o de Werf m.v. 'Poseidon' Dankbetuigingen pagina 5 WF-Nieuws r 'V r»- geïnstalleerd, zoals een Satcom, (satelliet communicatie). Het schip zal door de nieuwe eigenaars worden gebruikt voor dakwerkzaam heden en oceaanonderzoek en zal onder de vlag van St. Vincent en de Grenadines gaan varen. Medio augustus 1993 is de Poseidon naar haar nieuwe bestemming vertrokken. De Poseidon is in 1957 als be geleidingsvaartuig voor de Duitse vissersvloot door Mützelfeldwerft in Cuxhaven gebouwd. In 1982 is zij door Thyssen NordSee Werke in Emden ingericht voor de begeleiding tijdens de proefvaart van de door hun gebouwde onderzeeboten, waarvoor onder andere een decompressiekamer voor duikers en apparatuur voor onderwater communicatie aan boord is geïnstal leerd. Tevens werd tijdens die ver bouwing de stoommachine en de ketel installatie vervangen door een 8-cilinder MAK hoofdmotor van circa 1.400 pk. In 1986 is de Poseidon door WF van TNSW gekocht voor de proeftocht begeleiding van de voor Taiwan gebouwde onderzeeboten. Na een succesvolle dienst vanaf februari 1987, onder de roepletters PGVL, is de Poseidon in februari 1988 buiten dienst gesteld en opgelegd. Hierna volgde een periode waarin vele geïnteresseerden het schip hebben bezichtigd en een aantal keren hebben onderhandelingen plaatsgevonden, die echter niet tot de verkoop van de Poseidon hebben geleid. Met Fortitude Marine Research Limited is uiteindelijk overeenstemming voor de verkoop van de Poseidon bereikt. Wij wensen de nieuwe eigenaars veel succes met hun 'nieuwe' schip en wensen de Poseidon een behouden vaart. G. Bangma Van de volgende jubilarissen en hun familie werden dankbetuigingen ontvangen. 25 jaar J. H. van Dijken 40 jaar J. H. M. Kolster Sum-afscheid J. T. R. Vielvoye Een vertrouwd beeld is van onze werf verdwenen Op 12 maart 1993 is het verkoop contract tussen onze werf en 'Fortitude Maritime Research Limited', Gibraltar, voor de verkoop van de Poseidon getekend en op dinsdag 20 juli 1993 heeft de officiële overdracht aan de nieuwe eigenaars plaatsgevonden. Voorafgaande aan de overdracht, werd het schip gedokt voor een onderwater inspectie en een opknapbeurt en hebben de nieuwe eigenaars een aantal onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en enkele moderne navigatiemiddelen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 5