m.v. 'Kumasi' aan de werf m.v. 'Spring Bee' pagina 6 WF-Nieuws Dit schip is een zusterschip van het door ons eerder behandelde schip de 'Kukawa'. Het zijn zogenaamde 'RoRo' schepen die een groot aantal vracht wagentrailers kunnen vervoeren. Beide schepen onderhouden een lijndienst op diverse kleine havens in Afrika. Hiervoor zijn zij uitgerust met een bijzonder zware achterklep die gebruikt wordt om vracht wagens in en uit het schip te rijden. Deze laadklep was nu aan de beurt voor groot onderhoud. Op diverse punten was de klep beschadigd doordat hij door tijverschil in de havens op verkeerde punten werd ondersteund. Tevens heeft het zoute zeeklimaat zijn 'zegenende' werking gedaan, waardoor aardig wat staal is vervangen. De klep is door de afdeling Buiten transport in samenwerking met de bank werkers, gedemonteerd en neergelegd ter reparatie voor de Staalgroep. Boven dien werd een groot aantal scharnier punten gerepareerd. Tevens is de klep geheel gestraald en voorzien van de nodige verflagen. Ook werd een aantal huidschades gerepareerd. Het geheel werd uitgevoerd in een krap tijdschema en vroeg van ieder de nodige flexibiliteit en inzet. M. Heijboer Op 30 juni kwam de reefer 'Spring Bee' bij WF in dok 5 voor een special survey en verschillende reparaties aan hoofd-en hulpmotoren, luiken, laadgerei, huidschades enzovoort. Bij het meten van de roerruimtes bleek, dat zowel de speling van de boven- als onderbus te groot waren. Hiervoor werd het roer gedemonteerd en werden beide bussen vernieuwd. De roerkoning en het roer werden naar de Machinefabriek gebracht om de uitlijning te controleren. Deze bleek niet in orde te zijn en daarom werd de flens van de roerkoning gemachineerd. Eén van de survey-items was de hulp ketel. Deze werd voor inspectie open gemaakt en daarbij bleek dat de vuur haard op drie plaatsen over de totale hoogte was geïmplodeerd. Doordat de vuurhaard nergens was gescheurd en er dus geen lekkages waren op getreden, had men nog niets gemerkt. De rederij besloot om een nieuwe ketel te laten installeren. Aangezien de nieuwe ketel een grotere capaciteit had en dus ook andere afmetingen had dan de oude ketel, moesten er verschillende pijp- systemen, bordessen, trappen en fundaties gewijzigd worden. Na het geslaagde testen van alle systemen en het proefdraaien op plaats 29, vertrok het schip op 10 augustus naar Antwerpen. G. van Koppen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 6