Aanleg gescheiden rioleringssysteem op het terrein van Wilton-Fijenoord SUM pagina 8 WF-Nieuws iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii In het kader van de oude vergunning 'lozing op het oppervlaktewater' was Wilton-Fijenoord gemachtigd om zowel het hemelwater als de droogweerafvoer, WC's, kantines, enzovoort op de haven te lozen. Op het einde van dit jaar loopt deze vergunning af, waardoor Wilton genood zaakt wordt om een nieuwe vergunning aan te vragen. In het kader van de nieuwe milieuverordeningen, van toepassing op deze nieuwe vergunning, is het niet meer toegestaan om de droogweerafvoer op de haven te lozen. De droogweerafvoer moet nu afgevoerd worden naar de gemeente-riolering, waarna het via de zuiveringsinstallatie op het oppervlaktewater wordt geloosd. Om aan deze nieuwe eisen te kunnen voldoen, moest er een nieuw riolerings systeem worden aangelegd. Er is gekozen om het hemelwater op de bestaande riolering te blijven afvoeren. Deze keuze is ingegeven door het feit, dat de bestaande riolering reeds uitmondt op de haven en omdat voor de droogweerafvoer met aanmerkelijk kleinere diameters kan worden volstaan. Voor het nieuwe rioleringssysteem is bij verschillende aannemers een plan inclusief prijs aangevraagd. Na be studering van de plannen en prijzen is besloten om met de firma Van Dijk uit Maasland verder te gaan. Op basis van dit plan bleek dat grote delen van de werf open gegraven moeten worden. Om deze reden werd het mogelijk om gelijk tijdig: - Een mantelbuis te leggen waarin in de toekomst een glasvezelkabel kan worden gelegd ten behoeve van de automatisering. - Gas- en drinkwaterleiding op het onderaannemerspark aan te leggen. - De gasleiding richting villa door te trekken. De uitvoering is half mei begonnen bij de villa en duurde tot eind augustus, met uitzondering van het straatwerk. De sleuven zullen namelijk in oktober/ november waar nodig nog worden herbestraat. Vanaf eind augustus zal de nieuwe riolering volledig operationeel zijn met uitzondering van het gedeelte bij de walkapitein. De gemeente is daar namelijk nog niet ver genoeg gevorderd met de aanleg van de riolering op het nieuwe industrieterrein. Naar ver wachting zal dit tegen het einde van dit jaar plaatsvinden. Enige technische gegevens van het nieuwe rioleringssysteem zijn: - Totale lengte aan nieuwe leiding ongeveer 4 km. - Leiding diameters 63-250 mm. - Diepte onder maaiveld 0,70-3,00 m. - 58 Betonputten. - Drie minigemalen. Benodigd omdat op sommige plaatsen anders de riolering te diep zou komen te liggen om aan te kunnen sluiten op het gemeentelijke rioleringsnet. - Vijf aansluitingen op het gemeentelijk rioleringsnet. J. Schouwenaar Onderstaande medewerkers hebben het dienstverband beëindigd. C. A. A. Gunnewegh administrateur per 31 -07-1993 J. H. M. Kolster electrisch lasser per 31-07-1993 I. van de Pijl projectbaas per 31 -07-1993 B. Cano Hernandez electrisch lasser per 31 -08-1993

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 8