Nieuwe Bedrijfsschool pagina 10 WF-Nieuws Deze nieuwbouw is, behalve door een aanzienlijke investering van Wilton-Fijenoord, voornamelijk mogelijk gemaakt door bijdragen van derden te weten: - Renaval-Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling, - De Gemeente Schiedam, - Het Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening Rijnmond, - De Provincie Zuid-Holland, - De Gemeenten Rotterdam, Vlaar- dingen en Maassluis, - Het Opleidings- en Ontwikkelings fonds voor de Metaal- en Elektro technische Industrie. Op donderdag 16 september ver zamelde zich een opgewekte groep mensen in een druilerige regen, die al bijna de hele zomer duurde, rond de fundamenten van de vroegere Machine Fabriek I, om getuige te zijn van de eerste steenlegging voor een nieuw gebouw, ten behoeve van het Regionaal Opleidingscentrum voor de Metaal industrie, de Bedrijfsschool van Wilton-Fijenoord. Onder paraplu's en in regenjassen, maar duidelijk geobserveerd door tien tallen genodigden, metselde burge meester drs R. Scheeres de eerste steen met inscriptie in een reeds opgetrokken muurtje. Rustig en vak bekwaam, als een doorgewinterde doe-het-zelver, voegde de burgemees ter de aangebrachte steen af en het begin van de nieuwe Bedrijfsschool was gerealiseerd. In de Kantine Kop Haven verwelkomde directeur D. Schuurman burgemeester Scheeres, bouwer P. J. Slavenburg en de vertegenwoordigers van het Europees Fonds voor Regionale Ontwik keling Renaval, vertegenwoordigers van de gemeenten Schiedam, Rotterdam, Vlaardingen en Maassluis, Slavenburgs Bouwbedrijven, de heer T. T. Jonker, vertegenwoordigers van WF-afdelingen, die bij de voorbereidingen van de bouw betrokken zijn, de Ondernemingsraad van WF en de staf van de Bedrijfsschool. De heer Schuurman stond uitvoerig stil bij de beantwoording van de vraag: faciliteiten. De Bedrijfsschool komt terug op de werf, waarbij de opgebouwde regionale functie een grote rol zal blijven spelen. Tenslotte wenste hij Slavenburgs Bouwbedrijven en de overige bij de nieuwbouw betrokken ondernemingen veel succes. Als blijk van waardering voor de onder vonden steun, adviezen en de vakkun dige steenlegging, overhandigde de heer Schuurman een prachtige antieke soldeerbout aan de heer Scheeres. Waarom een nieuw gebouw voor ons opleidingsinstituut? Vijftig jaar stond de school letterlijk en figuurlijk midden in het werfgebeuren, dat voor een groot gedeelte op de toenmalige westzijde plaatsvond. Bedrijfsschoolleerlingen werden mede gemotiveerd door de techniek in hun directe omgeving, een positieve ontwikkeling. De huidige geïso leerde positie is vooral voor de Bedrijfs school, maar zeker ook voor het bedrijf soms problematisch te noemen. In zekere zin zelfs voor de Gemeente Schiedam en de overige bij de ontwik keling van het Bedrijvenpark Vijfsluizen betrokken partijen. Toen nieuwbouw, zeker door het huidig en toekomstig kostenplaatje, de voorkeur kreeg boven verbouwing, stond dan ook meteen vast dat deze nieuwbouw op het huidige werfterrein zou plaatsvinden. De heer Schuurman complimenteerde de heer H. L. Maathuis, die als Hoofd Personeel Organisatie/Diensten de financiën rond moest maken en menige, soms ogenschijnlijk onneembare hindernissen heeft genomen. Na uitvoerig overleg met de Ondernemings raad is tenslotte voor de lokatie Machine Fabriek gekozen, ook omdat daardoor toekomstige Bedrijfsschoolleerlingen en andere cursisten een vrijwel optimaal gebruik kunnen maken van de werf-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 10