Ideeënbus WF-Nieuws pagina 11 Burgemeester R. Scheeres De burgemeester ervaart deze eerste steenlegging als een mooie afwisseling met het eerste paal slaan. 'Dit karwei heb ik in ieder geval zelf geklaard en dat kan ik bij het paal slaan niet altijd zeggen.' Met deze woorden opende de heer Scheeres zijn toespraak. Door bekende redenen werd het werfterrein te groot geacht voor Wilton-Fijenoord en WF droeg aan de gemeente vrijwel de gehele westzijde over. Het bedrijvenpark, nu in ontwikkeling met de vestiging van hoogwaardige bedrijven in prachtige gebouwen, wordt nog aantrekkelijker met de toekomstige aanleg van een metrostation. Hèt nu te bouwen Opleidingsinstituut voor de Metaalindustrie ofwel Bedrijfs- school Wilton-Fijenoord, welke naam er nooit hoeft uit te gaan, is een school voorbeeld van regionale samenwerking. Tenslotte vermeldt de heer Scheeres nog dat het nieuwe gebouw straks aan een kleine 200 meisjes en jongens alle mogelijkheden zal bieden om een prima vakopleiding voor de Metaalindustrie te volgen. Hij feliciteerde alle betrokkenen met de heuglijke gebeurtenis. Vervolgens kreeg de heer P. J. Slaven burg het woord namens Slavenburgs Bouwbedrijven. Hij beschouwt het als een grote eer dit turnkey-project te mogen bouwen. Hij erkent in deze bouwwijze dezelfde grondslagen als die in de scheepsbouw en vliegtuigbouw bekend zijn. Efficiënt en met een goed samenspel tussen klant en bouwer. De heer Slavenburg besloot met de woorden dat er over zeven maanden een prachtig gebouw zal staan. Hij kwam niet met lege handen en gaf de heer Schuurman een schaakspel met transparante stukken cadeau, ten behoeve van de lerarenkamer in de nieuwe behuizing. Ook voor de heer Scheeres had hij een herinnering aan deze dag, een zilveren troffel met inscriptie als symbool voor de zojuist verrichte handeling. Toen de heer Scheeres het idee opperde de troffel een plaats te geven in de nieuwe school, had dit uiteraard ieders bijval. Een gezellig samenzijn besloot deze feestelijke middag. Intussen vordert de bouw van de nieuwe school volgens plan. Palen zijn geheid, funderingen gestort en vloeren aangebracht. Op korte termijn zal het stellen van de staalconstructie worden afgerond. Wat gebeurt er met reeds door WF beloonde ideeën in de praktijk? U kunt in de volgende edities van het WF-Nieuws een aantal bijdragen verwachten, waarin wij de reeds beloonde ideeën zullen volgen. De heer S. Kilic, projectbaas Staal- groep-Buiten heeft een slangaansluiting ontwikkeld waardoor het mogelijk is om nog slechts één soort slangen te gebruiken voor het aansluiten van branders aan de gas- en zuurstofkasten, in plaats van twee verschillende slangen, koppel- en meterslangen. Volgens de heer Kilic zou dit een grote besparing geven op aan- en aflooptijden 3. degelijke en sterke uitvoering, 4. licht en gemakkelijk hanteerbaar. Aan de hand van deze eisen is een kast ontwikkeld, die lichter en sterker is dan de vorige kasten, voorzien is van slang- breukbeveiligingen en atex veiligheids ventielen. De kast kan door het weglaten van zuurstofmeters veel kleiner gecon strueerd worden, waardoor hij ook gemakkelijker hanteerbaar is. Na de ontwikkel- en beproevingsfase is een aantal kasten geproduceerd en aan boord van schepen uitgezet. In de prak tijk is gebleken, dat de door de heer Kilic bedachte manier van aansluiten en het ontwerp van de nieuwe kasten zeer en de reparatie van zuurstofmeters, omdat deze komen te vervallen en men zich niet meer kan vergissen in de verschillende slangen. Dit idee was niet zonder meer uitvoerbaar, daar was eerst wat denk- en ontwikkelwerk voor nodig. Een praktikant van de Technische Dienst heeft na uitvoerig speuren in diverse P-bladen en voorschriften, een voorstel gemaakt van een nieuwe gas-en zuurstofkast. Waar moest de kast aan voldoen? Eisen: 1. voldoen aan alle geldende voor schriften, 2. goed en gemakkelijk bedienbaar, goed werkt. Met als resultaat dat inmid dels 25% van de bestaande gas- en zuurstofkasten vervangen is door de Kilic kast. Ook de verwachte besparing aan reparatie van zuurstofmeters wordt waargemaakt. Conclusie: het idee van de heer Kilic is, ook al heeft de uitvoering van het idee wat meer moeite gekost dan aanvanke lijk door hem gedacht is, zeer waardevol en uiterst nuttig. De Ideeënbuscommissie hoopt ook van u dergelijke goede en nuttige ideeën te mogen ontvangen. W. J. van den Berg

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 11