ROM-project Bedrijfsschool m.v. 'Saraband' pagina 12 WF-Nieuws In de huidige Collectieve Arbeids overeenkomst voor de Metaal- en Elektrotechnische Industrie, is de afspraak opgenomen, dat betreffende partijen een werkgelegenheidsproject in het leven zullen roepen, dat zich richt op het opleiden van 1.500-2.000 werklozen. Werkgevers zijn in 1993 aan de Raad van Overleg in de Metaalindustrie (ROM) een bijdrage verschuldigd onder andere voor realisatie van dit project. Besloten werd, dat de Bedrijfsschool van Wilton-Fijenoord één van de twee proef projecten kreeg toegewezen. De reden hiervan is, dat de ervaringen die bij deze twee projecten worden opgedaan, gebruikt worden om op landelijk niveau optimale resultaten te kunnen behalen. Het is namelijk de bedoeling, dat in de komende drie jaren een aantal langdurig werklozen in staat gesteld wordt, om door scholing een betere kans op plaatsing op de arbeids markt te verwerven. Landelijk zullen in tweede instantie meerdere metaal- bedrijfsscholen een dergelijk project krijgen toegewezen. Na een gerichte wervingsactie, startten op maandag 15 november zestien kandidaten met een tien weken durende opleiding op onze Bedrijfsschool. Na een tiendaagse kennismakingsperiode met vijf las technieken - elektrodelassen, TIG- lassen, MIG/MAG lassen, autogeen lassen, hardsolderen- en hand- en machinaal snijbranden - wordt een keuze gemaakt voor meer specialisatie in één techniek of een verdere opleiding in meerdere technieken. In elke las techniek kunnen op meerdere niveaus certificaten worden behaald. Voor de Bedrijfsschool betekent dit het inslaan van een nieuwe weg. Naast de wat langere traditionele leerlingstelsel opleidingen zullen in de toekomst ook her- of bijscholingsprojecten een steeds groter aandeel in het scholings programma innemen. In ieder geval wordt de regionale functie van de Bedrijfsschool in het belang voor de metaalindustrie, door dit ROM-project opnieuw bevestigd. Hopelijk zullen medio februari 1994 de betreffende cursisten, met betere vooruitzichten op werk deze Bedrijfsschoolopleiding afronden. P. G. van de Geer Inmiddels was de bemanning al begonnen aan een uitgebreid reparatieprogramma om het schip weer vaarklaar te krijgen. Na inspectie, tijdens de dokbeurt, viel het nodige voor de werf te verrichten. Zo moesten huidschade en staalwerk in twee tanks gerepareerd worden en bleek na het schroefas trekken de schroefasloopbus in zijn geheel vervangen te moeten worden. Tevens bleek na opening van het tussenaslager, deze ook aan reparatie toe te zijn. Aangezien de loopbus een fabricagetijd van 20 dagen nodig had, werd besloten het schip uit te dokken en te herdokken. Verdere werkzaamheden werden verricht aan de hoofdmachine, hulp ketels, pompen, afsluiters en winches. Na het afronden van bovengenoemde werkzaamheden vond het proefdraaien plaats en werd alles in orde bevonden. Zo is een redelijk gecompliceerd karwei tot tevredenheid van de klant opgeleverd. L. Gouman Op 8 september arriveerde de 67.000 ton metende tanker 'Saraband' voor ligplaats en dokbeurt/survey.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 12