m.v. 'Hansa Bremen' en 'Hansa Lübeck' m.v. 'Crystal Ru bi no' pagina 2 WF-Nieuws Eind oktober kregen wij bezoek van twee koelschepen van de rederij Leonhardt Blumberg, te weten de 'Hansa Bremen' en 'Hansa Lübeck' voor een dokbeurt en diverse staalreparaties. Tevens werden de schroeven gepolijst, de schroefasafdichtingen werden voorzien van nieuwe ringen en de buitenboordafsluiters overhaald. Wat opviel, was de goede staat van onderhoud van deze schepen, wat niet verwonderlijk is, aangezien ze voor het eerst een dokbeurt ondergingen. Wat verder niet onopgemerkt bleef, was dat de 'Hansa Lübeck' werd gemanaged door een vrouwelijke kapitein, iets wat toch niet al te vaak voorkomt. De schepen werden binnen de gestelde tijd opgeleverd, waarover de rederij zich zeer tevreden toonde. M. van Rijn Op het motorschip 'Crystal Rubino' werd een boei voor een vuurtoren aangezien. Deze fout resulteerde in een fikse bodemschade, het schip liep hierdoor namelijk in ondiep water aan de grond. De Italiaanse eigenaar besloot het schip naar Wilton te brengen en het daar in ons overdekte dok 6 te laten repareren. Het overdekt zijn van het dok was een belangrijke factor in de besluitvorming. Daar het schip vrijwel nieuw is (op geleverd in 1992), stelde de eigenaar hoge eisen aan de afwerking, met name aan het slijpwerk, ter voorbereiding van het aanbrengen van de tank- conservering. Op het schip werd in veertien ver schillende ruimten gewerkt, waarvan in 13 dubbele bodemtanks. De fysieke moeilijkheidsgraad was dus hoog. Desalniettemin is er goed gewerkt en hebben we aan onze contractueel vastgestelde produktie per dag voldaan. M. Heijboer HANSA LÜBECK BREMEN

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 2