m.v. 'Nada V' SUM In dit nummer WF-Nieuws pagina 3 Het schip is eigendom van de NYK Ship Management Groep. Deze rederij wordt als de grootste maatschappij van Japan beschouwd, waarbij zo'n 400 schepen ondergebracht zijn in de diverse rederij management groepen. De rederij heeft van te voren de werven in Europa bezocht en deze daarna pas voorzien van de reparatiespecificaties. Hierna is langdurig met de diverse werven onderhandeld over prijs en op- leveringstijd en alle te repareren items tot in de kleinste details behandeld. Dit hield wel in dat WF enige keren naar het schip is geweest om eerder genoemde reparatie-items te inspec teren tijdens de losperiode van het schip in Antwerpen. Na het evalueren van alle ingezonden tenders, heeft de rederij tenslotte de reparatie-opdracht aan WF verstrekt. Het schip is speciaal ontworpen voor het vervoer van auto's en biedt door haar vorm een niet alledaags gezicht. Na een reparatieperiode, van 10 tot en met 19 september, waar alle vakgroepen van WF de handen vol aan hadden, kon het schip opgeleverd worden. Dit hield echter wel in, dat er eerst proefgevaren diende te worden, voordat het schip door de reder overgenomen werd. Op vrijdagmiddag vertrok het schip uit de Wilton-haven en met een kleine groep WF-personeel aan boord voer zij de Nieuwe Waterweg af. Voor de kust van Scheveningen werd proefgevaren, wat zeer voorspoedig verliep. Na enkele uren kon de 'Maartje' uit Scheveningen opgeroepen worden, om ons van boord te halen. Enige tijd later kwam het oude vissersbootje langszij de Nada V en omdat de zee zeer kalm was, konden wij zonder problemen overstappen. Met drie stoten op de luchtfluit werd van de Nada afscheid genomen en een goede reis gewenst en werden wij enige tijd later in de haven van Scheveningen aan land gezet. Tijdens de reparatieperiode van het schip, is door de vertegenwoordiger van de rederij een zeer uitgebreid rapport gemaakt, waarin uitvoerig vermeld werd, hoe de reparatie bij WF geschiedde, te weten, de organisatie op de werf, het aantal mensen aan boord, de commu nicatie en de efficiency. Het resultaat hiervan is door de reder niet bekendgemaakt, maar door de diverse gesprekken met de vertegen woordiger van de rederij is wel gebleken dat WF een gunstig resultaat heeft geboekt. J. Aken Onderstaande medewerkers hebben het dienstverband beëindigd. J. Baumhör P. Nieuwland T. van derTuijn A. A. Abraham L. F. Cardoso T. Groenenberg P. Jansen N. van den Bos P. C. Sachs C. van Toorn lasser per 30-09-1993 magazijnbediende per 30-09-1993 werkvoorbereider/calculator per 30-09-1993 kraandrijver per 31-10-1993 constructeur per 31-10-1993 ketelmaker per 31-10-1993 projectbaas per 31-10-1993 projectbaas per 30-11 -1993 technisch/commercieel medewerker per 30-11 -1993 fitter-pijpenmonteur per 30-11 -1993 pag. Van de directie 1 m.v. 'Hansa Bremen' en 'Hansa Lübeck' 2 m.v. 'Crystal Rubino' 2 m.v. 'Nada V' 2 Machine Fabriek 4 m.v. 'London Enterprise' 6 Wilton-Fijenoord en Arbo-wetgeving 7 Jubileumviering 8 Grote opkomst voor Ondernemingsraadverkiezing 9 Nieuwe Bedrijfsschool 10 Ideeënbus 11 ROM-project Bedrijfsschool 12 Diploma-uitreiking Bedrijfs school 13 Onderzeebootloods exit 14 Maritiem Museum 15-16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 3