m.v. 'Atlantic'-'Arctic'en 'Indian Ocean' De Redactie wenst haar lezers prettige feestdagen en een voorspoedig 1994 WF-Nieuws pagina 5 aan de krukas wordt in de Machine fabriek werk verricht aan onder andere: zuigers, brandstofpompen, de cilinder voeringen, cilinderdeksels en allerlei appendages van de hoofdmotor. Daarna zal de krukas naar boord worden getransporteerd waarna het opbouwen van de motor zal plaatsvinden. In het volgend WF Nieuws zullen wij u hierover graag informeren. G. van Koppen, H. Linssen, J. van Minnen Drie jaar geleden mochten we deze zusterschepen (fruitjagers van de Ecuadorian Line) ook op de werf begroeten. Deze keer was er veel werk te verrichten naast de normale dokwerk zaamheden. Door veelvuldig stoten van pallets met bananen tegen de luik hoofden moeten bij alle drie de schepen de luikhoofden, per schip zeven stuks, met een totale lengte van 280 meter, gerepareerd worden. Ook werd ons gevraagd de containervoetstukken op dek, ook wel paardepoten genoemd, te verplaatsen en onderdeks verstevi gingen aan te brengen, zodat grotere containers meegenomen kunnen worden. In de ballasttanks van de 'Atlantic Ocean' en 'Indian Ocean' hebben we zogenaamde heavy permanent ballast gepompt. Dit goedje is 2,5 maal zwaarder dan water. Door dit onder in het schip te plaatsen, wordt het schip stabieler en kunnen in dit geval beide schepen een extra laag containers op dek vervoeren. Na afloop van de werk zaamheden zijn de schepen vertrokken naar Equador, waar de bananen liggen te wachten voor vervoer naar Florida (USA). A. Zijderveld INDIAN OCEA

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 5