m.v. 'London Enterprise' Machine Fabriek Bewerken van Corroglass pagina 6 WF-Nieuws In het kader van verscherpte regelingen voor het laden/lossen van gevaarlijke stoffen, moest op het schip 'London Enterprise' een uitbreiding worden aangebracht aan het leidingsysteem aan dek. Het betrof het aanleggen van een nieuw 'vapour return system', waarmee de bij het laden vrijkomende gassen teruggevoerd kunnen worden naar de wal. Een kolfje naar de hand van onze pijpfitters. Tevens werd een nieuw 'radar' tankmeetsysteem geïnstalleerd, waarbij door onze staalgroep veel aandacht moest worden besteed aan het juiste uitmeten en plaatsen van de nieuwe behuizingen. De reder nam deze gelegenheid te baat, om tegelijkertijd het schip een dokbeurt te laten geven en diverse werkzaamheden uit te laten voeren zoals schroefas trekken en reparaties aan de hoofdmotor verrichten. Zoals bijgaande foto laat zien, had de Engelse inspecteur van dit schip wel een zeer bijzondere manier om zich naar Wilton-Fijenoord te begeven, hij trok met deze oldtimer dan ook veel bekijks! M. van Rijn Midden 1993 ontving WF van de firma Corrocoat te 's-Gravendeel het verzoek offerte te maken voor het machinaal bewerken van diverse onderdelen uit de procesindustrie. De eindafnemer was een chemisch bedrijf in de Botlek. Deze stalen onderdelen, 51 stuks vloeistofkasten, tussenstukken en deksels varieerden in afmetingen van 600 mm tot 1.600 mm. Door het veel vuldig gebruik, ook met agressieve stoffen, was de corrosiegraad zo hoog, dat de onderdelen een komplete anti- corrosiebehandeling vroegen. Deze behandeling bestond uit: 1e. Het staalstralen van de gede monteerde delen bij Corrocoat. 2e. Het voordraaien van de pasranden en aanlegvlakken bij WF. 3e. Bij Corrocoat werden alle vlakken die met vloeistof in aanraking kunnen komen, voorzien van Corroglass (kunststof laag). 4e. Vervolgens moesten de eerder genoemde pasranden en aanleg-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1993 | | pagina 6