DB-101 pagina 10 WF-Nieuws 8 januari 1994 werd aangevangen met de voorbereidende werkzaamheden op de DB-101. Deze reparatie, die Wilton-Fijenoord al diverse malen voor Heeremac had uitgevoerd op andere kraanschepen, zoals op de Hermod en op de Balder, was voor Wilton-Fijenoord een mooie opdracht. De werkzaamheden die uit gevoerd moesten worden, hadden betrekking op het vastleggen van de ligging van de oude kraanfundatie en het frezen van de nieuw gelaste fundatie. De ligging van de nieuwe kraanfundatie werd uitgezet door de Afdeling Controle van onze Machinefabriek en met deze gegevens konden de kotteraars de freesmachine, die in samenwerking met Heeremac is ontworpen, gaan plaatsen op de fundatie, om zodoende overal een hoeveelheid materiaal af te frezen over een diameter van 20 meter en een breedte van 375 mm, zodat er een egaal vlak ontstond. Daar er nogal wat verschil zat in de hoeveelheid af te frezen materiaal, variërend van 0,5 mm tot 13,5 mm, blijkt de belangrijkheid van de metingen die door de Afdeling Controle van te voren gedaan zijn. Het gehele project werd door Heeremac in 6 fases verdeeld, daar de kraan iedere keer een andere positie moest innemen om de werkzaamheden uitte kunnen voeren. Gedurende deze periode waren er ook werkzaamheden die de bemanning moest uitvoeren, dan werden de werk zaamheden op de werf weer voortgezet. De werkzaamheden zijn begonnen op 8 januari 1994 en op 23 februari 1994 waren deze afgerond. Vorig jaar augustus werden wij benaderd door de heer Van der Hoeven van het Off-Shore bedrijf Heeremac, met de mededeling, dat de Derrick Barge 101 een reparatie moest ondergaan aan de fundatie van de kraanbaan. Bovendien stelde hij de vraag of wij de benodigde apparatuur hiervoor klaar wilden maken. Half november 1993 nam de heer Van der Hoeven contact met ons op over de lokatie waar de werkzaamheden uitgevoerd zouden gaan worden. Dit werd het Caland Kanaal. De periode om met de werkzaamheden te beginnen werd gepland in de tweede week van januari 1994. Eind december 1993 kwam de vraag of onze container met apparatuur op 3 januari 1994 naar Vlissingen kon worden getransporteerd om daar aan boord van de DB-101 te kunnen worden geplaatst. Hierna zou de barge vanuit Vlissingen naar de lokatie in het Caland Kanaal gebracht worden, waar op Deze tijdsduur werd mede mogelijk gemaakt door de goede samenwerking tussen de medewerkers van Heeremac en Wilton-Fijenoord. H. v. d. Wal W. Kreischer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 10