m.v. 'Anangel Liberty' m.v. 'lolcos Spirit' SUM WF-Nieuws pagina 11 Op 15 december kwam het m.v. 'Anangel Liberty', een bulkcarrier van de Griekse rederij Anangel Shipping, in dok 4 voor reparatie aan de bulbsteven. Het schip had in juli ook al bij WF gedokt, maar bij een reis naar Spits bergen had men te geforceerd door het ijs gevaren en was de bulbsteven beschadigd. Tijdens het laden van kolen in Spitsbergen had een vertegen woordiger van de rederij de schade opgenomen en had WF opdracht gekregen om een nieuwe sectie van ruim 30 ton te maken. Bij aankomst van het schip was deze sectie al gereed en na het slopen van de schade kon de nieuwe sectie er met behulp van een drijvende bok bijgezet worden. Verder waren er verschillende staal- reparaties in de ruimen, werd de ketel gerepareerd, verschillende pijpen en afsluiters werden vernieuwd en de schroef werd vakkundig gerepareerd. Ondanks het feit, dat het schip enkele dagen te laat bij onze werf aankwam, kon door een gezamenlijke inzet toch nog de geplande opleverdatum gehaald worden en kon het schip op Kerstavond vertrekken naar Bordeaux om een lading graan op te gaan halen. G. van Koppen Dit schip van het type OBO was, voordat het eind december 1993 bij ons aan de werf kwam, geruime tijd opgelegd. Dit had tot gevolg, dat er het nodige viel schoon te maken en te overhalen. Bij het indokken en droogzetten van het schip in dok 8 werd bij het ontballasten gebruik gemaakt van transportabele pompen om de met olie vervuilde tanks te ledigen en olie van water te scheiden. Na het droogzetten zijn de pluggen van de ballasttanks afzonderlijk geopend en werden resten water/olie mengsel met behulp van een vacuümwagen af gevoerd. Na een uitgebreid grit/verf- programma en noodzakelijke machine reparaties is het schip eind januari 1994 vertrokken. Onderstaande medewerkers hebben het dienstverband beëindigd. J. P. M. Berkholst elektrisch handlasser per 31-12-1993 T. Bot projectbaas per 31-12-1993 J. Heindijk magazijnmeester per 28-02-1994 M. Tutkun elektrisch handlasser per 28-02-1994 L. Gouman

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 11