Nieuwbouw Bedrijfsschool Gebruik die bus! WF-Nieuws pagina 13 Van de zestien cursisten, die op 15 november startten met hun las- opleiding, rondden er vijftien de tien weken durende opleiding met succes af. De cursus omvatte, naast één of meer in overleg met de cursist gekozen las technieken, ook sollicitatietraining en voor een aantal cursisten een uit gebreide training in Nederlands als tweede taal. De heer Hey noemde deze pilot-cursus succesvol en van grote waarde voor identieke cursussen die op korte termijn op andere vergelijkbare opleidings centra zullen starten. Hoewel door de strenge vorst in de tweede helft van februari, de voortgang in de nieuwbouw even stagneerde, is het voor iedere Wilton-Fijenoorder intussen duidelijk, hoe de nieuwe school er uit komt te zien. Het gebouw staat er, nu de afwerking nog. Aannemers en WF-afdelingen zijn druk in de weer met het vervaardigen en monteren van installaties, leiding systemen en voorzieningen. Ook de Bedrijfsschool zelf is druk bezig met de voorbereidingen voor de verhuizing. Onder andere nieuwe werkbanken zijn vervaardigd, machines en kasten krijgen een nieuw kleurtje en nieuwe machines worden besteld. Scholen die traditioneel de Bedrijfsschool bezoeken in het kader van de recrutering voor het nieuwe schooljaar, bezoeken nu ook de nieuw bouw; nieuwe leerlingen zal de huidige Bedrijfsschool niet meer huisvesten, zij zullen in september een nieuwe school betrekken. Intussen is ook een start gemaakt met de verbouwing in het Karei Doorman gebouw, waar de eigen was- en kleed lokalen voor de Bedrijfsschool komen. Al met al nadert met rasse schreden het moment dat de Bedrijfsschool weer is waar zij al vanaf 1924 thuishoort: op de werf.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 13