WILTON FUENOORD NIEUWS m.v. 'Norland' en m.v. 'Norstar' WF maakt zeer korte reparatietijd waar! 3 maandelijks Nieuws Magazine 55ste jaargang no. 1 - maart 1994 Na de scheepsramp met de 'Herald of Free Enterprise' is de zeewaardigheid van de Ro Ro schepen onder diverse omstandigheden onderzocht en dit heeft er toe geleid, dat diverse aanpassingen aan de bestaande constructies van de ferryschepen verplicht werden. Eén van de oplossingen is: op de zijkanten van het schip 'sponsons' of drijftanks aanbrengen. Op de Norland en Norstar was dit helaas niet mogelijk omdat er breedte beperkingen bestaan van de sluis in Huil, die gepasseerd dient te worden en ook het aanmeren tegen de steiger in Zeebrugge zou moeilijker worden. Om die redenen heeft de reder gekozen voor het aanbrengen van diverse tanks (reserve drijfvermogen) aan weerszijden van de huid op het grote autodek. Dit heeft ook tot gevolg dat zo'n 20 tot 30 trailers minder per oversteek mee genomen kunnen worden. Tijdens de reparatieperiode werd voor het comfort van de passagiers het Continental restaurant geheel verbouwd en de grote vaste zithoeken werden gewijzigd in een gezelliger geheel, met een moderne aankleding. Tegelijkertijd werden de normale dokwerkzaamheden uitgevoerd, zoals het knippen/scheren, het overhalen van de zeewaterafsluiters en tevens werd een groot aantal leidingen vernieuwd of aangepast aan de nieuwe situatie. Op de 'Norland' werden beide schroefassen getrokken en naar de Machinefabriek getransporteerd voor een grondige onderhoudsbeurt. Van de beide schepen werden alle bladen van de verstelbare schroeven vernieuwd. Verder werd er een groot aantal huidschades gerepareerd. Uit het voorgaande blijkt wel, dat het een aanzienlijke hoeveelheid werk voor beide schepen betrof en men kan zich dan ook wel voorstellen dat het zeer aantrekkelijk voor de diverse werven was om deze opdracht te verkrijgen. De concurrentie van de Noordeuropese reparatiebedrijven was dan ook zeer groot. De enige mogelijkheid om deze opdracht te verkrijgen, was een zeer korte reparatieperiode voor beide schepen aan te bieden. Dit plan lukte en nu moest alles in het werk gesteld worden om aan onze verplichtingen te voldoen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 1