Machinefabriek VMIJ (tandwielkast kraanbalk) pagina 4 WF-Nieuws Begin december 1993 ontving Wilton- Fijenoord van de firma Heijmans BV een opdracht om een 'Topsectie' te bouwen. De opdrachtgever was Kuwait (Q8). In deze opdracht was bepaald, dat WF het uitgangsmateriaal zou leveren, namelijk ketelplaat H2 met een dikte van 16 mm. In de Scheepsbouwloods werden de platen en strippen in de juiste vorm en in profiel gewalst en gezet. Het personeel van de Scheepsbouwloods stelde de sectie samen en hechtte de delen aan elkaar. Zowel voor het materiaal als voor het uitgevoerde laswerk moesten certificaten overlegd worden. Na het samenstellen werd de sectie door personeel van Heijmans afgelast en dit laswerk werd met behulp van foto's op kwaliteit gecontroleerd. Verder voerde de inspecteur van het petro chemische bedrijf Kuwait kwaliteits inspecties uit. Daarna werd de sectie uitwendig geverfd en een installatie bedrijf heeft de buitenzijde van een isolatielaag voorzien. De Topsectie' zal, indien gereed, gemonteerd worden op een vacuüm- kolom van 40 meter hoogte, waarin een gemiddelde temperatuur van 400 graden Celsius heerst. Bij het samenbouwen moest rekening gehouden worden met de maten van de 'Cap' die toegeleverd werd en verder diende uiteraard rekening gehouden te worden met de maten van de montage- rand van de bestaande vacuümtoren. Men begrijpt, dat de voor WF relatief lange produktietijd, circa 6 weken, een grote belasting voor de Scheepsbouw loods betekende, omdat de normale produktie voor de scheepsreparatie door moest gaan. De sectie is begin maart in een verticale opstelling per ponton naar Europoort getransporteerd. Enige technische specificaties: Materiaal: Ketelplaat kwaliteit H2 Plaatdikte: 16 mm Afmetingen: Hoogte 10,50 m Diameter 4,80 m Gewicht 30 ton Classificatie: Stoomwezen en eisen pakket van Kuwait. D. Blom Net voor de kerstdagen kregen wij van de firma VMIJ de opdracht voor het bewerken van een tandwielkast en een kraanbalk. Beide onderdelen hadden dusdanige afmetingen dat onze volledige kotterafdeling (in de volks mond kotterbos) gevuld was. Beide opdrachten konden wij, mede door de flexibele instelling van onze mede werkers, op tijd opleveren. L. Lips

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 4