Hangend paneel Sacem kotterbank m.v. 'Pantanassa' WF-Nieuws pagina 5 Na al weer twee jaar met de nieuw aangeschafte machines gewerkt te hebben, zijn er toch wat klachten ontstaan over de bediening van deze machines. Na overleg met de bedieningsmensen en bedrijfsleiding is besloten om in plaats van het vaste bedieningspaneel een hangend paneel aan te schaffen. Om de kosten, die hieruit voortvloeien, zo laag mogelijk te houden, is met de leverancier van deze machines een samenwerkingsovereen komst gesloten. Dit hield in, dat wij in eigen beheer alle mechanische delen vervaardigd hebben en de leverancier voor het elektronische gedeelte heeft zorg gedragen. Dit paneel werkt naar verwachting en wordt door de man achter de machine als zeer prettig ervaren. Tevens is er tegelijkertijd een water- en oliedichte vloer rondom de machines gerealiseerd. Dit is in overleg tussen de Machinefabriek en de afdeling TD gebeurd. L. Lips Op 10 februari werd in dok 8 de bulk carrier 'Pantanassa' gedokt. Voor velen van ons is dit een oude bekende, aangezien dit schip ook al in 1980 en 1982 bij WF had gedokt. Toen echter voer het schip onder de naam Thor'. De Pantanassa werd gedokt voor een verfprogramma, een 'modified survey' van de schroef en voor reparaties van enkele kraken in de kimgang. Bij een inspectie aan boord bleek al dat er veel extra werkzaamheden waren te verwachten. Op verschillende plaatsen waren er kraken in het hoofddek ter plekke van de luikhoeken. Toen het schip aan de werf was en er met de werkzaamheden werd aangevangen, bleken er ook kraken te zitten in de luikhoofden. Deze werden allemaal gerepareerd met inzet- platen. Tevens waren er staalreparaties in alle tien topwingtanks. Bij het 'modified survey' van de schroef bleek, dat het loopvlak van de achterste patentbus was ingelopen. Hiervoor werd de schroefas getrokken en werd de achterste patentbus vernieuwd. De trillingsdemper van de hoofdmotor bleek zwaar beschadigd te zijn. Deze werd gedemonteerd en verwijderd. De buitenste ring van de trillingsdemper was drie meter in diameter en woog ruim 15 ton. Deze moest in zijn geheel door de machinekamer naar buiten worden getransporteerd. De ketelmakers hadden een grote klus aan de reparatie van de afvoergassen- ketel. Verder waren er verschillende werkzaamheden voor alle afdelingen. Op 26 februari werd de Pantanassa uitgedokt en vertrok ze om een lading ijzererts in Norfolk op te halen voor IJmuiden. G. van Koppen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1994 | | pagina 5